Zima w tym roku nie zaskoczy kierowców

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Mrozy od lat dokuczają nie tylko pieszym, lecz przede wszystkim kierowcom. Często przez zmiany atmosferyczne zwykły wyjazd do pracy zamienia się w prawdziwa szkołę przetrwania. W takich sytuacjach warto posiadać sprzęt specjalnie na takie okoliczności.

„Hu hu ha – zima zła”

akcesoria rozruchoweZima, zwłaszcza śnieżna, jest zmora każdego kierowcy. Niskie temperatur przyczyniają się często do szybszego rozładowywania akumulatora. Warto pamiętać, że nawet nowy akumulator w temperaturze poniżej 20 stopni Celsjusza traci około 60% swojej sprawności. Niezależnie od modelu czy rocznika samochodu każdy może mieć problem z uruchomieniem jego silnika.

W takich sytuacjach warto jest posiadać w bagażniku parę akcesoria rozruchowe takie jak np. kable.

Jak uruchomić samochód za pomocą kabli rozruchowych?

Jeśli przyczyną problemu z uruchomieniem samochodu jest rozładowany akumulator wystarczy skorzystać z kabli rozruchowych. W sezonie jesienno-zimowym w sklepach można dostać bardzo tanio kable rozruchowe. Niemniej jednak lepiej jest je nabywać w sklepach motoryzacyjnych przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa.

Wygląd kabli jest również istotny. Ważne by miedziany przewód znajdował się pod gumową osłoną. Im jest ona grubsza – tym lepiej. Grubość gumowej osłony jest w stanie wstrzymać prąd o wysokim natężeniu. Słabe ogumienie kabli może słabiej przewodzić prąd oraz jest bardziej podatny na uszkodzenia, ponieważ podczas pracy kable szybko się nagrzewają.

Pamiętaj! Kierowcy posiadający diesla powinni od razu zainwestować w grube kable.

Przy zakupie kabli należy zwrócić przede wszystkim uwagę na ich parametry. Istotne jest, jakie jest maksymalne natężenie przewodzonego prądu. Zalecane natężenie dla samochodów osobowych to 400 A, natomiast optymalne to – 600 A. Warto również wcześniej sprawdzić trwałość wykonania krokodylków (żabek) – to właśnie od nich zależy przewodzenie prądu. Dodatkowo muszą być również solidnie połączone z przewodem, by w bezpieczny i efektowny sposób podładować akumulator.

Sprawdź: http://www.motocentrum.pl/akcesoria/akcesoria,akcesoria-rozruchowe,66-79

 

1 odpowiedź na “Zima w tym roku nie zaskoczy kierowców”

  1. Baraqda pisze:

    Witam, Ja osobiście polecam Restartera na zimowe i nie tylko dni. Oprócz bycia zapasowym źródłem energii w miejscu gdzie nie ma kontaktów, może odpalić samochód (wiem, bo testowałem). Myślałem, że nie będę z niego dużo korzystać, ale co raz łapię się na tym, że albo mam coś na USB do zasilenia, albo w chłodniejszy dzień 3 razy różnym ludziom odpalałem samochód 🙂

Dodaj komentarz