Zielona polityka marki LG

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

1LG Electronics to marka, która w swojej działalności kieruje się kilkoma nadrzędnymi zasadami. Jedną z naczelnych idei przez nią realizowanych jest Greenovation, zgodnie z którą firma wspiera proekologiczne rozwiązania, dba o redukcję poziomu emisji gazów cieplarnianych oraz jest ukierunkowana na rozwój ekobiznesu.

Green LG

Dążeniem marki LG jest osiągnięcie pozycji lidera wśród producentów urządzeń przyjaznych środowisku, którzy świadomie chronią przyrodę. W związku z tym, marka systematycznie realizuje długofalową strategię, której celem jest zwiększenie społecznej świadomości o konieczności podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego i wdrażania proekologicznych rozwiązań w procesach produkcyjnych. Za działania te jest odpowiedzialny Komitet Green Technology.

W swojej działalności LG Electronics skupia się więc głównie na szybkim reagowaniu na zmiany klimatyczne, wspomaganiu obszarów zajmujących się pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych, wsparciu rozwoju proekologicznych produktów, promowaniu działań skierowanych na ochronę środowiska oraz wykorzystywaniu w produkcji materiałów, które można poddać recyklingowi.

Linia produktów Green

Koncepcja produktów z linii Green LG to przede wszystkim maksymalne zmniejszenie ingerencji w środowisko naturalne na każdym etapie tworzenia produktów oraz podczas ich użytkowania. Dlatego też charakteryzują się one wysoką efektywnością energetyczną, zmniejszonym stopniem zużycia materiałów czy też ograniczonym stopniem emisji CO2 do atmosfery.

Aby określić poziom proekologiczności konkretnego produktu, LG stworzyło własny, 3-stopniowy system klasyfikacji. Ilość przyznanych zielonych gwiazdek zależy od użytych do produkcji danego urządzenia środków chemicznych, rodzaju wykorzystanych materiałów oraz wpływu produktu na środowisko.

Klimatyzatory zgodne z ideą eko

W związku z realizowaną strategią, marka LG stale udoskonala swoje systemy klimatyzacji i ogrzewania oraz wdraża innowacyjne i proekologiczne rozwiązania technologiczne. Wprowadzane zmiany dotyczą przede wszystkim zwiększania stopnia oszczędności energii oraz wykorzystywania proekologicznych materiałów, co ma prowadzić do jeszcze efektywniejszej ochrony środowiska naturalnego. Dlatego też, urządzenia znajdujące się w ofercie LG poddawane są licznym testom, mającym na celu zagwarantować, iż produkty te to połączenie najwyższej jakości wykonania oraz niezawodności.

Artykuł przygotowano we współpracy z: http://www.strefaklimatyzacji.pl/

Dodaj komentarz