Z czego wykonać dach domu?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Proces budowy domu składa się z wielu elementów i etapów, podczas których niezwykle ważnym jest wykorzystany materiały budowlany. Zarówno w przypadku samych pustaków jak również podczas wyboru pokrycia dachowego odgrywa on niezwykle istotną rolę. Dlatego też lepszy materiał z pewnością będzie kosztował więcej, ale taka inwestycja zwróci się w postaci solidnej konstrukcji, która przetrwa długie lata. Jednym z droższych i ważniejszych elementów budynku, któremu warto poświęcić sporo uwagi jest jego zwieńczenie, a więc pokrycie dachowe. Na co się zdecydować?

dach 2Pierwszą myślą z pewnością są blachy dachowe, która obecnie staje się coraz popularniejsza, dzięki czemu klient do wyboru ma zestaw najróżniejszych kształtów, kolorów i sposobów montażu.  Tak bogata opcja sprawia, że pokrycie dachowe może przybierać praktycznie dowolną postać i ukształtowanie. Nie jest jednak tajemnicą, że najczęściej wybieranym materiałem jest blacha, która swoją popularność zawdzięcza dosyć niskiej cenie, dzięki czemu, zachowując wysoką jakość dachu, istnieje możliwość lekkiej redukcji kosztów.

Bardzo ciekawą propozycją jest blachodachówka, która może zostać wykorzystana jako zamiennik tradycyjnej dachówki. Wykorzystanie specjalnych zabezpieczeń w postaci powłoki organicznej, pozwala na uzyskanie wyjątkowo odpornej powierzchni, która przez długie lata będzie odporna na działanie korozji. Decydując się na dach z blachy trzeba jednak pamiętać o zastosowaniu skutecznej izolacji poddasza, bez której opady deszczu będą wyraźnie słyszalne, co może być dosyć uciążliwe.

Zastanawiając się, jaki konkretny typ blachy wybrać, coraz częściej w Polsce można spotkać tzw. blachę szwedzką, która od lat znajduje zastosowanie w wielu krajach na całym świecie. Pośród jej zalet głównie wymienia się wytrzymałość na różne warunki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne oraz łatwość w obróbce. Trzeba także wspomnieć o bardzo ważnym czynniku podczas wyboru materiału, jakim bez wątpienia jest jego cena. Bardzo dobra jakość blachy szwedzkiej może przyczynić się do nieco wyższej ceny, jednakże z uwagi na fakt, że dach to dosyć spora inwestycja, warto zadbać, aby pokrywa dachowa przetrwała jak najdłużej.

Dodaj komentarz