Wing Tsun

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 4, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

http://kungfu.edu.pl

Dodano dnia: 3/12/2017
W kategorii: Sztuki walki
Miasto: Warszawa

Zapraszamy na treningi do szkoły Wing Tsun, która naucza oryginalnej sztuki walki rodem z Klasztoru Shaolin. Jest ona obecna w ponad 69 krajach na całym świecie. Jako jedyne kung fu jest nauczana w jednostkach specjalnych takich jak FBI, czy SWAT. Pozwala obronić się osobie słabszej fizycznie przed większym i silniejszym napastnikiem. Staramy się nie przeciwstawiać się sile przeciwko sile, ale zastosować sprytne, logiczne rozwiązanie sytuacji zagrożenia.

Wing Tsun to bardzo skuteczna sztuka walki i samoobrony dla kobiet. Są one w zdecydowanej większości przypadków słabsze od napastnika, więc muszą użyć właśnie inteligentnego rozwiązania. Zazwyczaj staramy się zejść z linii ataku, a uderzać w słabe punkty na ciele przeciwnika. Są nimi między innymi gardło, krocze, czy splot słoneczny. Inną sprawą jest użycie strachu w sytuacji kryzysowej na swoją korzyść. Nie potrzebujemy wielkiego atlantyzmu, ale właśnie adrenalina pozwoli zniwelować braki kondycyjne. Inną sprawą jest to, że prawdziwe, realne starcie uliczne nie trwa kilku rund, jak w walce bokserskiej na ringu. Nie ma sędziego, więc osoba dużo słabsza fizycznie nadal może z powodzeniem obronić się na ulicy.

Sztuka walki Wing Tsun Kung Fu ma ponad 350 letnią historię. W obecnych czasach zdobywa co raz większą popularność, głównie dzięki filmom z Donnie Yenem o mistrzu Yip Manie. Prezentował on mistrzowskie umiejętności, ale także był porządnym człowiekiem. Jako pierwszy przekazał ten system walki większej publice i otworzył jego nauczanie najpierw w Hong Kongu, a potem jego uczniowie na cały świat.

Wing Tsun od razu spodobało się ćwiczącym, ale nie dzięki jakiś efektownie wyglądających technikom, ale przede wszystkim za sprawą efektywności i logiczności technik walki. Inną zaletą treningów jest powrót do poprawnej wagi ciała, czy większa pewność siebie. Bardzo często możesz też przełożyć koncepcje WT na swoje życie, poprzez prostsze, bardziej bezpośrednie myślenie, rozwiązywanie problemów. Dla dzieci to na pewno oderwanie ich od komputera, od życia przed telewizorem. Poprzez trening z rówieśnikami i rosnące umiejętności wing tsun służą pomocą młodszym, lub starszym braciom kung-fu. Atmosfera na zajęciach jest bardzo dobra, nie ma jakiego wywyższania się, czy wrażenia bycia na obozie wojskowym, ale przyjacielska atmosfera.

Nasza szkoła nie wymaga podpisywania kontraktów, czy płacenia specjalnych składek rocznych na stowarzyszenie. Wystarczy opłata za sam trening bez żadnych ukrytych kosztów i jest to ewenement w szkołach WT. Serdecznie zapraszamy na bezpłatny trening próbny w naszej szkole Wing Tsun.

Dodaj komentarz