Uniwersytet czy Politechnika?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Uniwersytet czy Politechnika, jaką szkołę wybrać takie i inne pytania bardzo często zadają sobie absolwenci szkół średnich stojący przed wyborem uczelni wyższej. Źródłem odpowiedzi na powyższe pytania często staje się internet, a w większości fora internetowe. By nie mieć problemu ze znalezieniem odpowiedzi na nurtujące każdego studenta pytania przedstawiamy różnice pomiędzy studiowaniem na uniwersytecie, a politechnice.

Pierwszą różnicą bardzo widoczną dla przyszłego pracodawcy, który otrzymując CV potencjalnego pracownika od razu może stwierdzić czy dana osoba skończyła Uniwersytet czy Politechnikę jest uzyskany tytuł naukowy. Absolwenci Politechniki kończąc naukę na uczelni na studiach pierwszego stopnia otrzymują tytuł inżyniera, a na jednolitych lub drugiego stopnia tytuł magistra inżyniera. Studenci Uniwersytetu po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zdobywają tytuł licencjata, a po ukończeniu jednolitych lub drugiego stopnia tytuł magistra.

Ocena i wybór uniwersytet czy politechnika nie jest łatwym wyborem, w dużym stopniu zależy od tego, jaki kierunek studiów zamierzamy studiować i czy dana uczelnia wyższa ma go w swojej ofercie oraz jakie mamy predyspozycje. Studia techniczne są dużo cięższe do ukończenia. Za nim podejmiemy właściwą decyzję należy się dobrze zastanowić nad wyborem.

Dodaj komentarz