Udana sesja ślubna

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Wybór odpowiedniej lokalizację do przeprowadzenia ślubnej sesji fotograficznej nie jest łatwą decyzją. Wiele par zdaje się w tej kwestii na sugestie swojego fotografa, inni próbują sami wyszukać ciekawych miejsca w swojej okolicy, w których można będzie stworzyć naprawdę niepowtarzalne kompozycje.

Dobry pomysł i organizacje niestety nie wystarczą. Jeśli fotograf nie posiada profesjonalnego sprzętu i przede wszystkim umiejętności w posługiwaniu się aparatem, to nie ma sensu liczyć na uzyskanie zadowalającego efektu. Owszem, wiele rzeczy można skorygować później w programach graficznych, ale źle zrobionej fotografii nie da się już zazwyczaj wyretuszować.

Ceny usług fotograficznych różnią się znacząco od siebie. Jedni wykonują je za kilkaset złotych, podczas gdy profesjonalne studia żądają nierzadko kwot od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Różnicą jest sama lokalizacja, zdjęcia ślubne w Rzeszowie będą kosztowały zdecydowanie mniej niż w Warszawie czy innym większym mieście. Pozostałymi czynnikami wpływającymi na taki rozrzut cen jest wykorzystywany sprzęt. Profesjonalne aparaty, obiektywy czy elementy doświetlające, takie jak lampy błyskowe i blendy to spory koszt, dlatego nie dziwi fakt, że fotograf wyposażony w taki arsenał będzie żądał za swoje usługi wyższej kwoty niż osoba wyposażona w średniej klasy lustrzankę i jeden podstawowy obiektyw. Oczywiście posiadanie profesjonalnych akcesoriów nie gwarantuje, że zdjęcia będą dobrej jakości. Liczy się przede wszystkim warsztat samego fotografa.

Na rynku usług fotograficznych można znaleźć sporo ogłoszeń młodych adeptów sztuki fotograficznej, których nie stać na zakup sprzętu z najwyższej półki. W tym wypadku liczą się jednak świeże pomysły oraz spontaniczność tych osób.

Dobrze wybrany fotograf i odważna, nieszablonowa para to gwarancja udanej sesji i niepowtarzalnych zdjęć. W takim zestawieniu traci znaczenie miejsce, w którym powstaje fotografia ślubna. Rzeszów, Kraków, Zakopane… Miejsce to tylko dodatek. Kluczową częścią każdego zdjęcia nie jest przecież tło, ale przedstawione na nim osoby.

Dodaj komentarz