Tablice informacyjne a wizerunek firmy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Instytucje i przedsiębiorstwa zawsze dbają o swój wizerunek, co między innymi odzwierciedlają tablice informacyjne zdobiące ich siedziby. Ich jakość i staranne wykonanie mają świadczyć o randze i profesjonalizmie.

Wyrobem różnego rodzaju tablic informacyjnych zajmują się pracownie rzemiosła artystycznego, które wykonują zlecenia wynikające z indywidualnych potrzeb klientów związanych z charakterem prowadzonej działalności. Tablice informacyjne wyrabiane są w oparciu o najlepsze materiały i w oparciu o metody gwarantujące najwyższą jakość. Dlatego właśnie najbardziej ceniony jest metal, który pozwala na stworzenie bardzo różnorodnych form o wyjątkowej estetyce.

Pracownie rzemiosła artystycznego stosują przede wszystkim metody odlewu i obróbki stali kwasoodpornej, jednak zdarza się również łączenie różnych tworzyw w celu uzyskania lepszego efektu wizualnego. Wśród metali wybierane są zwykle brąz, mosiądz i żeliwo, u których po polerowaniu, satynowaniu czy malowaniu uzyskuje się piękną powierzchnię. Prawdziwą ozdobą są starannie grawerowane litery, a następnie kolorowane metodą solwentowania lub nakładania nadruku UV.

Techniki, za pomocą których są wytwarzane szyldy firmowe, stosowane są również w przypadku instytucji zamawiających tablice unijne. Tutaj, oprócz standardowych napisów, na powierzchnię nakładane są stosowne tło i logo powstałe po wycięciu z metalu i poddane odpowiednim obróbkom mającym zapewnić połysk. Za wyjątkowo estetyczne uważa się również wykonane z metali napisy umieszczane na ścianach budynków, w celu oznaczenie miejsc.

Tablice firmowe wykonane z metalu to połączenie trwałości i elegancji, która są niezbędne przy tworzeniu wizerunku firmy.

Dodaj komentarz