System ERP dla branży dystrybucyjnej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Systemy ERP (enterprise resource planning) to rodzaj systemów informatycznych, które pozwalają na planowanie zasobów przedsiębiorstwa i swobodne zarządzanie tymi zasobami. Systemy te charakteryzują się modułową budową, co sprzyja zarządzaniu przedsiębiorstwem z różnych obszarów biznesu i pozwala na optymalizację sposobów wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa oraz zachodzących w nim procesów.

Korzyści z zastosowania systemu ERP w przedsiębiorstwie

Wdrożenie systemu ERP w przedsiębiorstwie wiąże się z licznymi korzyściami w obrębie różnych obszarów jego działalności. ERP, jako zintegrowany system informatyczny, umożliwia integracje wszystkich informacji z poszczególnych działów firmy w jeden efektywny system pracy, co przyczynia się do usprawnienia komunikacji w firmie, uproszczenia procedur oraz wzrostu konkurencyjności firmy.

Do korzyści wynikających z zastosowania tego rozwiązania informatycznego zalicza się przede wszystkim:

  • zwiększenie przychodów i wartości firmy,
  • wzrost wydajności pracowników,
  • większą przejrzystość działania poprzez lepszy i wyraźniejszy podział zadań pracowników,
  • przyśpieszenie procesów poprzez ich częściową automatyzację,
  • pełne wykorzystanie zdolności produkcyjnych,
  • prostą kontrolę wyników osiąganych przez pracowników,
  • sprawniejszą obsługę klientów.

dystrybucja

Infor M3 – ERP dla branży dystrybucyjnej

Branża dystrybucyjna wyróżnia się olbrzymią dynamicznością. Firmy zajmujące się dystrybucją zarządzają licznymi jednostkami magazynowania, w przypadku których wymagania związane z dostępnością produktów są niezwykle wysokie i gdzie zmienny popyt narzuca konieczność natychmiastowej realizacji zamówień i szybkiego uzupełnienia zaopatrzenia.

Infor M3 to system klasy ERP dla firm z branży dystrybucyjnej, który pozwala firmom na usprawnienie powiązań sprzedażowych i serwisowych. Jest to możliwe, dzięki zapewnieniu wielu zintegrowanych kanałów. W efekcie automatyzacji procedur zaopatrzeniowych, wymagania zakupowe kontrahentów są zoptymalizowane. Zapewnione zostają również ważne informacje dotyczące wyników dostawców oraz analiz.

System ERP Infor M3 dla branży dystrybucyjnej zapewnia niezbędne narzędzia i wsparcie w zakresie procesów pozwalających precyzyjnie przewidywać popyt na produkty i swobodnie zarządzać tymi procesami na każdym etapie. Systematyczne optymalizowanie dostępności produktów pozwala na oferowania usług wyższej jakości i zmniejszenia kosztów poprzez skrócenie czasu reakcji, zredukowanie nadmiaru zapasów oraz usprawnienie procesu dostarczania produktów do konkretnych lokalizacji.

Dodaj komentarz