Strategie marketingowe a crowdsourcing

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Strategie marketingowe powstają w oparciu o najciekawsze i często najbardziej zaskakujące pomysły. Specjaliści do spraw reklamy muszą zatem wykazać się ogromną inwencją twórczą i oryginalnością, co często wymaga ogromnych nakładów pracy. Nową metodą ułatwiającą tworzenie kampanii promocyjnych jest crowdsourcing.

Crowdsourcing polega na angażowaniu „grupy ludzi” przy tworzeniu innowacyjnych rozwiązań. Wśród takich osób mogą znajdować się eksperci, profesjonaliści w jakiejś konkretnej dziedzinie, a także pasjonaci, którzy dzięki rozwijaniu swoich zainteresowań posiadają wiedzę w danym zakresie. Odwoływanie się do tak pojętego „tłumu” okazuje się być bardzo twórczym i inspirującym zajęciem. Metoda ta pokazuje, jak bardzo kreatywni mogą być ludzie, zwłaszcza ci specjalizujący się w konkretnej dziedzinie. Mimo że wiedza o crowdsourcingu dopiero się rozpowszechnia, powstają firmy, które specjalizują się w opracowywaniu tego typu strategii, przedstawiając liczne prezentacje o innowacyjności, na jaką pozwala ta metoda.

Innowacje wynikające z crowdsourcingu wykorzystywane są w marketingu jak i typowych działaniach biznesowych. Odwoływanie się do opinii i wiedzy ludzi jest skutecznym sposobem na wdrażanie koniecznych rozwiązań, mających na celu zintensyfikowanie działań promocyjnych i modernizację produktów danej marki. Działania takie są bardzo korzystne dla zlecającego, jednak warto też pamiętać, iż osoby zaangażowane do tej twórczej pracy również wiele zyskują. Mają bowiem doskonałą okazję zdobyć doświadczenie, opracować swoje własne portfolio, a nawet zarobić.

Crowdsourcing do forma działań polegająca na wyjściu do ludzi, niemal bezpośrednim z nimi kontakcie, a to z kolei jest gwarancją sukcesu. Konsumenci, będący odbiorcami pewnych usług, są jednocześnie najlepszym źródłem informacji o nich. Stąd między innymi wynika tak duża efektywność crowdsourcingu.

Dodaj komentarz