Stopy – problemy i pielęgnacja

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Pomimo ciepłych, zimowych butów, nasze stopy w zimie są bardzo narażone na warunki atmosferyczne, dlatego też wymagają od nas znacznie więcej troski iż latem. Grube skarpety, zimne powietrze, pełne, ciasne buty nie wpływają zbyt dobrze na kondycję skóry naszych stóp.

Troska o stopy

Wygląd stóp jest dla nas ważny szczególnie latem, gdy ubieramy sandałki i klapki, dlatego w tym okresie pielęgnujemy je na co dzień. Niestety zimą wiele osób zapomina o tych czynnościach powodując tym różnego rodzaju schorzenia. Podczas zmiany obuwia z lekkiego na cięższe często pojawia się nieprzyjemny zapach. Dobrym sposobem na tego typu problemy jest zastosowanie odpowiedniej wkładki do butów, która nie tylko zwalcza nieprzyjemny zapach, ale również przyczynia się do poprawy komfortu chodzenia.

Szukając dobrej jakości i skutecznych wkładek, mogę polecić: http://www.scholl.com.pl/produkty/szczegoly/swiezosc_stop/10

Wiele osób skarży się na bolące odciski i pęcherze. Na szczęście na rynku istnieje wiele produktów, które zapobiegają powstawaniu tych niedogodności oraz koją towarzyszący im ból. Scholl.com.pl cieszy się dużą popularnością oraz uznaniem klientów, gdyż ich produkty do stóp zawsze spełniają swoje funkcje.

Problemy ze stopami

Ściśnięte palce, zbyt wysokie obcasy oraz źle wyprofilowane obuwie to najczęstsze powody powstawania deformacji oraz problemów ze skórą stóp.

Haluksy

Bardzo poważnym problemem, który dotyka sporą liczbę kobiet są haluksy, czyli tzw. koślawe paluchy. Kobiece stopy są o wiele bardziej podatne na deformację niż męskie. Ponadto kobiety noszą buty na wysokich obcasach. Zdarza się również, że haluksy są przypadłością wrodzoną. Niestety nie istnieją preparaty, które pomagają w usunięciu tego schorzenia. Na rynku można znaleźć jedynie maści oraz plastry, które pomagają w łagodzeniu odczuwalnego dyskomfortu. Jedyną możliwością pozbycia się haluksów jest operacja.

Pękające pięty

Przy zabiegach pielęgnacyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na pięty. To one posiadają najtwardszą skórę, na której powstają zrogowacenia. Najlepszym wyjściem jest stosowanie specjalnych preparatów zmiękczających oraz wygładzających. Dzięki nim skóra stanie się miękka oraz nawilżona. Pękające pięty najczęściej są następstwem zaniedbań oraz niedoboru witaminy A. Oprócz kremów istnieją również kapsułki z witaminą A+E, które mają działanie łagodzące.

Potliwość stóp

Kolejną dolegliwością związaną ze stopami jest ich nadmierna potliwość. Osoby, które cierpią na ten problem powinny pamiętać o przesypywaniu ich talkiem. Dodatkowo w sklepach można kupić specjalne dezodoranty, które pochłaniają nieprzyjemny zapach oraz zapobiegają grzybicy. Dobrym sposobem jest również moczenie stóp w roztworze kwasu bornego bądź mieszance ziół. Zabieg ten powoduje zmniejszenie potliwości gruczołów.

Dodaj komentarz