Sprawna wentylacja

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Prawidłowe działanie urządzenia wentylacyjnego w łazience jest kluczowe dla zdrowia osób korzystających z tego pomieszczenia. Szczególnie niebezpieczna jest jego awaria bądź, gdy wentylacja jest wadliwa.wentylacja

Wybór odpowiedniego wentylatora to wbrew pozorom trudne zadanie. Urządzenie montowane w łazience powinno być przede wszystkim odporne na warunki panujące w niej, w tym dużą wilgoć.

Czad, a niesprawna wentylacja
Wraz z zbliżającym się okresem zimowym powraca dyskusja na temat zasad bezpieczeństwa przy instalacji i obsługi urządzeń grzewczych. Jak wiadomo zatrucie czadem jest bardzo niebezpieczne i co roku zbiera śmiertelne ofiary. Trujący gaz powstaje w wyniku spalania paliw płynnych i stałych oraz gazów. Szczególnie niebezpieczne jest to dla osoby, gdy w pomieszczeniu, w którym się znajduje nie ma wystarczającej ilości tlenu. W przypadku, gdy w łazience znajduje się dwufunkcyjny piec z otwartą komorą spalania, należy pamiętać, że świeże powietrze powinno być doprowadzone innym przewodem. Pod żadnym pozorem nie powinno się zasłaniać lub zamykać kratki w wentylacji grawitacyjnej. Przynajmniej raz w roku powinno się przeprowadzić kontrolę stanu technicznego pieca oraz przewodów kominowych – pod nadzorem kominiarza.

Czad to cichy zabójca, dlatego warto również zaopatrzyć łazienkę w czujnik, wykrywający zagrażające stężenie dla człowieka tego gazu. Nie jest wyczuwalny, a jego pierwsze objawy to bóle oraz zawroty głowy czy nudności.

Więcej informacji o wentylacji w łazience można znaleźć na stronie http://wentylatoryinfo.wordpress.com/2013/07/15/wentylatory-lazienkowe-jakie/
Warto zainwestować w instalacje, która wspomoże działanie wentylacji grawitacyjnej. Jest to urządzenie, która pozwoli na większe odczucie komfortu osobom korzystającym z pomieszczenia.

Dodaj komentarz