Sposób na naturalnie piękne wnętrze

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Kamień naturalny od dawnych lat uznawany jest za najsilniejszy materiał budulcowy i produkcyjnych, dlatego jest on niezbędny. Każdy z nas dobrze o tym wie, że inwestując w kamienie naturalne wysokiej jakości inwestuje w przyszłe życie bez zmartwień. Dlatego też wciąż nowe zastosowania kamieni sprawiają, że zapotrzebowanie na kamienne produkty nie zmniejsza się wręcz przeciwnie – wzrasta.
Najbardziej znanymi i cenionymi kamieniami naturalnymi w budownictwie są granity,  wapienie, marmury, trawertyny, serpentynity, piaskowce oraz wiele innych. Jednak najszersze zastosowania ma granit i marmur i trawertyn. Gdyż są to kamienie spełniające wszystkie dzisiejsze oczekiwania w branży budowlanej odnośnie wytrwałość i estetyki.
W budownictwie domowym najczęściej możemy zobaczyć kamienne blaty kuchenne, parapety schody oraz płytki oraz wieli innych elementów np. przy  elewacji domu. Jako najwytrwalszy kamień w budownictwie uznawany jest granit. Jest to skała magmowa – głębinowa, powstaje on w środowisko głębinowym co sprawia, że ma budowę jawnokrystaliczną.

Skała granitowa występuje w rożnych barwach między innymi: szary, jasnoróżowa, czerwona bądź czarna dlatego bardzo często wykorzystywany jest również jako materiał dekoracyjny, gdyż wszelkie wyroby granitowe prezentują się idealnie w każdym salonie.

Natomiast marmur to metamorficzna skała powstające z przekształcenia wapienia. W budownictwie częściej stosuje się ją do celów deklaracyjnych niż granit, gdyż od dawnych czasów marmur był wyznacznikiem gustu i elegancji danego domu. Oba kamienie używa się także do użytku publicznego, mianowicie do tworzenia pomników oraz tablic upamiętniających, które możemy spotkać w każdym mieście.

Dodaj komentarz