Pomysł na prezent dla czytelnika

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 4,00 / 5)
Loading...

Zbliżają się święta. Na pewno wśród waszych bliskich znajdują się osoby, które uwielbiają czytać. Czy wiecie, jaki prezent wręczycie im w ten magiczny czas? Może zamiast tradycyjnej książki warto zainwestować w elektroniczny prezent, który z pewnością spodoba się każdemu czytelnikowi?

Tym elektronicznym prezentem jest czytnik e-booków, którego stale powiększająca się liczba i różnorodność szturmem zdobywa rynek. Jest to urządzenie sprawiające, że czytanie książek stanie się zupełnie nowym i sporo ciekawszym doświadczeniem. Aby jednak książki elektroniczne trafiły w nasze ręce należy dowiedzieć się, czym jest to urządzenie oraz jakie ważne parametry i funkcje e-booków wziąć pod uwagę przy zakupie.

Do najważniejszych parametrów decydujących o zakupie zalicza się wygoda użytkowania, oprogramowanie, formaty, w jakich muszą być zapisane eksiążki oraz dodatkowe funkcje. Najważniejsze jest to, by czytnik był po prostu wygodny dla użytkownika. Dlatego powinien posiadać kształt ergonomiczny oraz przyciski, których użycie będzie możliwe w każdej sytuacji i to bez większego trudu. Powinien on być także lekki, by można było go trzymać w ręce przez wiele godzin, delektując się treścią książki. Kolejną ważną cechą przy wyborze konkretnego urządzenia jest oprogramowanie czytnika, czyli układ i funkcjonalność zastosowanego w urządzeniu interfejsu. Menu powinno być przede wszystkim intuicyjne, przejrzyste i praktyczne dla każdego użytkownika. Wygodna jest opcja zmiany rozmiaru czcionki oraz zmiany orientacji ekranu – z pionowej na poziomą i odwrotnie. Inna przydatna funkcja to tzw. Relfow, czyli funkcja przelewania. Co to takiego? Funkcja ta dopasowuje długość wersów do szerokości ekranu, przez co nie musimy w czasie czytania przewijać tekstu na boki.

Przed zakupem należy zastanowić się, czy czytnik potrzebny nam będzie wyłącznie do czytania książek. Jeśli tak, to wystarczy znaleźć prosty model tego urządzenia. Jeśli natomiast zależy nam na robieniu notatek, to powinniśmy szukać czytnika z ekranem dotykowym. Użytkownicy e-booków nie muszą ograniczać się jedynie do czytania powieści. Mogą także za pośrednictwem swoich urządzeń nawiązywać połączenie z Internetem i tam wyszukiwać ciekawych treści.

Podsumowując, wybierając czytnik należy najpierw zastanowić się, czego oczekujemy od tego urządzenia i pod tym kątem wybrać odpowiedni dla nas model. Jeśli ma zaś stać się prezentem, warto kupić model, który będzie obsługiwał różne formaty plików do czytania, miał dostęp do elektronicznych księgozbiorów i księgarni, łatwą nawigację i ergonomiczny kształt.

Dodaj komentarz