Pompa szlamowa – specyfikacja i zastosowanie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Pompy szlamowe to urządzenia, które mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest pompowanie cieszy o zwiększonej zawartości ciał stałych, czyli różnego rodzaju szlamów, osadów czy też pozostałości z obróbki przemysłowej. W przypadku tego rodzaju pomp najistotniejsze jest, by były one odporne w zakresie pompowania cząstek ściernych i zwiększonej gęstości cieczy.

Należy podkreślić, iż firmy zajmujące się doborem i montażem pomp szlamowych zapewniają klientom szeroki wybór urządzeń przeznaczonych do pracy w różnych warunkach i charakteryzujących się nie tylko różnymi gabarytami czy zróżnicowanymi mocami silników, ale również średnicą akceptowanych zanieczyszczeń, które nie spowodują zapchania pompy, a także maksymalną wysokością podnoszenia i ssania.

Membranowe pompy szlamowe

Działanie membranowych pomp szlamowych wyróżniają wewnętrzne części napędu, które nie mają kontaktu z produktem – są od niego oddzielone membraną. Dlatego też, są one doskonałym produktem do transportu szlamu, produktów zanieczyszczonych, wycierających i korozyjnych. W zależności od modelu, maksymalna wydajność pomp membranowych wynosi 800 m3/h, a maksymalne ciśnienie 25 MPa. Pompy te są zasilane energią elektryczną.

Membranowa pompa szlamowa EM METAL

pompa szlamowa

Jak można przeczytać na: http://www.tessa.eu/product/membranowe-pompy-szlamowe-em-metal/, membranowe pompy szlamowe – EM METAL mają zastosowanie przed wszystkim przy oczyszczaniu ścieków oraz transporcie szlamów i cieczy z zawartością ciał stałych i pyłów. Ponadto są również stosowne w przemyśle chemicznym, papierniczym, przy produkcji samochodów, farb oraz lakierów, w pożarnictwie oraz górnictwie. Wykorzystuje się je także do odwadniania terenu.

Ten model pompy został wykonany z żeliwa sferoidalnego, stali nierdzewnej oraz aluminium i wyróżnia się wydajnością do 120 m3/h. Charakteryzują go także: niskie koszty ruchowe, niskie zużycie energii elektrycznej, mechaniczny napęd membran, możliwość pracy na sucho, a także elastyczne sterowanie od 0-100%.

Tłokowe pompy szlamowe

Z kolei pompy tłokowe to urządzenia przeznaczone do transportu zagęszczonych, odwodnionych szlamów i past oraz mające zastosowanie w miejscach, gdzie niezbędne jest wysokie ciśnienie. W zależności od typu pompy, jej maksymalna wydajność może wynosić 103 m3/h, a maksymalne ciśnienie 25 MPa. Tego typu pompy mają zastosowanie w oczyszczalniach ścieków, przemyśle spożywczym, kopalnianym, energetycznym, chemicznym i petrochemicznym. Ponadto pompy tłokowe wykorzystuje się do transportu wysokociśnieniowych margaryny, popiołu lotnego czy też odwodnionych szlamów.

Dodaj komentarz