Płatności internetowe plusy i minusy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Popularność systemów internetowych w obecnym czasie jest bardzo duża, ludzie zaufali im i korzystają z nich robiąc zakupy w sklepach internetowych. Jednak nie oznacza to, że wszyscy są z nich zadowoleni, jak każdy produkt, system posiadają swoje plusy i minusy.  Prezentujemy plusy i minusy systemów płatniczych zarówno od strony sprzedawcy jak i kupującego.

Na początek pocieszającą informacją dla obu stron korzystających z systemów płatności jest fakt, że więcej jest plusów jak minusów.

Plusem posiadania systemu płatności online przez sklep online jest nie wątpliwie fakt że zamówienie zostaje opłacone w przeciągu kilku minut co skutkuje szybka realizacją zmówienia oraz przelewy są księgowane automatycznie i sprzedający nie musi przeglądać historii w celu znalezienia wpłaty. Z kolei klient robiąc zakupy w takim sklepie nie musi martwić się o pomyłki jakie maja zazwyczaj miejsce podczas wypełniania przelewu ręcznie. Dla obu stron transakcji plusami są z pewnością szybkość, wygoda i bezpieczeństwo.

Wad jest dużo mniej niż plusów ale niestety nie jesteśmy w stanie ich przeoczyć ani ukryć.  Wadą w  w zależności od posiadanego systemu płatności internetowych jest wolne procesowanie kart kredytowych i czas oczekiwania na wypłacenie zgromadzonych środków wydłużający się niekiedy do kilku dni. Klienci z kolei maja często problem z brakiem informacji wyjaśniających w razie problemów z przetworzeniem transakcji oraz czasami pojawiające się dodatkowe płatne opcje.

Dodaj komentarz