Pięć kroków które musisz zrobić by wybudować dom

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Budowa domu to niełatwa i kosztowna inwestycja. Za nim będziemy mogli w nim  zamieszkać od początku już musimy przejść przez niekiedy bardzo krętą i ciężką drogę formalności. To pierwszy etap bez którego nie możemy zacząć budowy w innym przypadku możemy narazić się na bardzo wysokie kary.

Pięć kroków które musisz zrobić by wybudować dom:

1. Warunki zabudowy
Decyzję o warunkach zabudowy uzyskasz we właściwym dla położenia działki urzędzie gminy. Pamiętaj jednak o tym, że za  nim kupisz działkę, należy sprawdzić. czy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego danej gminy ta powierzchnia nie jest przeznaczona na inny cel.
2. Projekt domu
Projekt domu to niezbędny dokument, by uzyskać pozwolenie na budowę. Możesz zamówić indywidualny na twoje życzenie lub kupić gotowy projekt domu. Przy wyborze projektu musisz pamiętać o tym że powinien być dostosowany do twojej działki i uwzględniać ustalenia miejscowego planu zagospodarowania lub decyzji o warunkach zabudowy.
3. Pozwolenie na budowę
Bez pozwolenia na budowę nie możesz rozpocząć inwestycji, uzyskasz je składając wniosek wraz z wszystkimi potrzebnymi załącznikami w starostwie powiatowym.
4. Rozpoczęcie budowy domu
By rozpocząć budowę domu musisz zatrudnić kierownika budowy, następnie 7 dni przed startem zawiadomić inspektora nadzoru budowlanego, kolejno kupić i opieczętować w starostwie powiatowym dziennik budowy oraz umieścić na działce budowy tablicę informacyjną .
5. Zakończenie budowy
Finał to chyba upragniony moment w życiu każdego kto buduje, po długim czasie zmagania się z budową domu nadchodzi czas zamieszkania w nim. Wydawałoby się że to już koniec formalności, jednak aby zamieszkać w swoim domu należy jeszcze zgłosić do nadzoru budowlanego fakt o zakończeniu budowy oraz uzyskać odbiór przyłączy: gazu, prądu, wody.

1 odpowiedź na “Pięć kroków które musisz zrobić by wybudować dom”

  1. Jabuuub_K pisze:

    Dużo firm oferuje takie projekty np domy gotowe Procyon . Wiadomo, że kosztuje to trochę, ale dom to inwestycja na lata i moim zdaniem nie warto oszczędzać.

Dodaj komentarz