Papiernictwo i poligrafia. Czy warto studiować?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

W dzisiejszych czasach Wyższe Uczelnie proponują coraz to różniejsze i wyszukane kierunki kształcenia dostosowujące się zapotrzebowań rynku pracy.

W ostatnich latach bardzo popularną ścieżką kształcenia studiowania stało się „Papiernictwo i poligrafia„. Jeśli interesuje Cię właśnie poligrafia, poligrafika czy proces tworzenia druku to jest to kierunek dla Ciebie.

studiaPodczas pierwszych lat studiowania uczelnie oferują kształcenie w zakresie podstawowych przedmiotów takich jak matematyka, fizyka, chemia, informatyka, mechanika, grafika inżynierska, elektrotechnika i elektronika czy ekonomia i prawo pracy. Nie ominą nas jednak stricte kierunkowe przedmioty, jak: fizykochemiczne podstawy papiernictwa i poligrafii, technologia papiernictwa i poligrafii, maszyny papiernicze i poligraficzne, metrologia papiernictwa i poligrafii czy automatyzacja procesów papierniczych i poligraficznych. Po ukończeniu pierwszego stopnia studiów otrzymujemy tytuł inżyniera, który jest tak bardzo ceniony wśród pracodawców.

Wybierając ten kierunek kształcenia młodzi ludzie powinni przeanalizować zapotrzebowanie na rynku pracy. Na absolwentów czekają stanowiska np. w zakładach poligraficznych, mieszalniach farb czy specjalistycznych laboratoriach. Jedną z większych polskich firm drukarskich, która systematycznie na swojej stronie MHP Polska umieszcza informacje na temat nowych ofert pracy jest Michael Huber Polska . Przedsiębiorstwo poszukuje specjalistów np.: do swoich mieszalni farb: http://www.mhp.com.pl/index.php/mieszalnie-farb/.

Przed podjęciem decyzji należy jednak zastanowić się czy to jest to, co nas interesuje. Te studia w równym stopniu obejmują zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne. Od kandydatów wymagane jest również zamiłowanie do książek, zdolności artystyczne czy wrażliwość na barwę i piękno.

Z pewnością poligrafia jest przyszłościową dziedziną techniki. Wraz z postępem technologii wzrośnie zapotrzebowanie na osoby z wykształceniem kierunkowym. Obsługa specjalistycznych maszyn drukarskich wymaga nie tylko umiejętności praktycznej, ale również teoretycznej wiedzy z zakresu produkcji.

Dodaj komentarz