Orzechy włoskie to samo zdrowie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

orzechWszyscy wiedzą, że orzechy włoskie są jednymi z najbardziej kalorycznych orzechów. Ten fakt rekompensuje jednak ilość wartości odżywczych oraz źródło wysokowartościowych witamin.

Dlaczego warto jeść orzechy włoskie

Orzechy włoskie posiadają bardzo wysoką wartość białka oraz kwasów omega-3. Dzięki temu mogą zastąpić ryby w diecie wegan lub wegetarian. Ryby oraz orzechy zawierają bardzo wysoką ilość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które powodują obniżenie poziomu złego cholesterolu oraz mają działanie przeciwzakrzepowe.
L-arginina to substancja, która powoduje rozszerzanie się naczyń wieńcowych. Jej działanie może być bardzo przydatne w przypadku osób z chorobami serca. Dodatkowa substancja, jaką jest kwas elagowy powoduje zwiększenie odporności i unieszkodliwia substancje rakotwórcze.

Dla kogo są najlepsze

Dla każdego. Są to orzechy, które zawierają tak wiele substancji odżywczych, że są po prostu zdrowe i zalecane każdemu. Szczególnie polecane są uczniom, ze względu na wysoką ilość fosforu, który wspomaga pracę mózgu. Orzechy posiadają także źródło żelaza, wapnia, potasu magnezu i cynku. Zawarta w nich witamina E wpływa korzystnie na kondycje skóry, a witamina B6 bierze udział przy powstawaniu przeciwciał oraz czerwonych krwinek. Kwas foliowy, jest szczególnie potrzebną substancją dla kobiet w ciąży. Wpływa ona na prawidłowy rozwój płodu. Podobne właściwości posiada olej wytłoczony z orzechów, który nadaje się świetnie do sałatek lub innych dań na zimno.

Jak przechowywać

Orzechy włoskie w 51,5% składają się z tłuszczy. Złe przechowywanie może spowodować szybkie ich jełczenie. Najlepiej jest nabyć orzechy w łupinie, ponieważ ona naturalnie chroni i izoluje od szkodliwych czynników otoczenia. Niewłaściwe przechowywanie powoduje pleśnienie lub wysuszenie orzecha. Dodatkowo orzechy łuskane czasami poddawane są siarkowaniu w celu zachowania dłuższej świeżości. By nie ryzykować wybieraj najlepsze. Takie są na przykład orzechy włoskie od Ros-Sweet. Możesz nabyć orzechy w łupinie i przechowywać je w bezpieczny sposób, czyli w suchym i chłodnym miejscu. Puszka lub słój wypełniony orzechami będzie tworzył także świetny element dekoracyjny. Korzyści jest wiele, dlatego warto od dziś wzbogacić swoją dietę o te chrupiące smakołyki.

Dodaj komentarz