Ogrzewanie mieszkania

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

W okresie zimowym, pojawiają się największe wydatki na ogrzewanie domu czy mieszkania. Jaki jest najlepszy sposób, aby nasze pomieszczenie było odpowiednio nagrzane przy niewielkich kosztach? Warto dostosować się do kilku wskazówek,by odpowiednio gospodarować ciepłem.

Przez racjonalne gospodarowanie ciepłem, mamy na myśli dobranie optymalnej temperatury w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Jeżeli w jednym z pokoi spędzamy niewielką ilość czasu, logiczne jest żeby maksymalnie ograniczyć dopływ ciepła.

Idealnym rozwiązaniem do salonu są kominki, które mogą służyć zarówno za dodatkowe ogrzewanie jak i być tym podstawowym. Przy odpowiedniej instalacji, umożliwią ogrzeją nawet całe mieszkanie tworząc wyjątkowy klimat. Do ich montażu wystarczy dodatkowa kratka kominkowa, oraz odpowiednia ilość wolnego miejsca (w zależności od rodzaju kominka).  Jeżeli jednak nie ma zbyt wiele miejsca w salonie, można zdecydować się na zakup kominka elektrycznego, który jest niewielkich rozmiarów, a jego montaż ogranicza się jedynie do ustawieniu go w wybranym miejscu.

Kominki są wspaniałym elementem dekoracyjnym, a ich dostępność na rynku jest na tyle duża, aby każdy mógł wybrać odpowiedni dla siebie model. Pomimo, że ceny tych najpiękniejszych są dosyć spore, jest inny sposób na dodanie im magicznego charakteru. Kratki ozdobne będą miłą ozdobą, która odmieni nieco design w pomieszczeniu.

Istnieją także proste czynności, które pozwolą zredukować ilość „uciekającego” ciepła. Utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza w granicach 40-60% ograniczy zapotrzebowanie ciepła. Podobnie jest w przypadku zasłaniania zasłon bądź żaluzji po zmroku, aby straty ciepła przez okna były mniejsze. Zastosowanie odpowiednich uszczelek przy starszym budownictwie pozwoli na lepszą izolację. Wiadomo także, że najwięcej ciepła jest stratna przez dach, dlatego odpowiednie jego ocieplenie, znacznie wpłynie na temperaturę w pomieszczeniu.

Stosując podobne działania, rachunki za ogrzewanie spadną nawet od 50% co pozytywnie wpłynie na zawartość naszego portfela.

Dodaj komentarz