Nurkowanie nocne

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Nurkowanie nocne to dyscyplina przeznaczona dla zwolenników mocnych wrażeń i przygód. W porównaniu do oddawania się tej przyjemności za dnia, zmieniają się przede wszystkim wymagania sprzętowe, a także konieczny jest wyższy poziom umiejętności. Każdy, kto zapragnie zanurzyć się w podwodny świat nocą powinien przejść specjalistyczne kursy nurkowania ukierunkowane właśnie na tę porę dnia.

Nauka nurkowania nocą ma na celu przygotowanie kursantów do samodzielnego planowania, organizowania i w efekcie przeprowadzenia bezpiecznego zanurzenia w nocy. W trakcie zajęć uczestnikom przybliżana jest nie tylko teoria nocnego nurkowania, ale także przeprowadzane są zajęcia praktyczne. Zdobyty w ten sposób certyfikat pozwala na nurkowanie w porze nocnej bez obowiązku przebywania pod bezpośrednim nadzorem instruktora. Zwolennicy nurkowania w ciemności dobrze wiedzą, że jedną z najważniejszych części ekwipunku nurka jest odpowiednie oświetlenie. Widoczność pod wodą ograniczona jest do tego, co oświetlają posiadane lampy i latarki. Instruktorzy prowadzący kursy nurkowania nocnego wskazują na trzy podstawowe źródła światła: główne (np. latarka akumulatorowa trzymana przez nurka w ręku), zapasowe (np. mała latarka mieszcząca się w kieszeni) i sygnalizacyjne (np. błyskacz). Do pierwszego zanurzenia w nocy warto wybrać akwen, w którym miało się już okazję nurkować w ciągu dnia. Lepiej mieć pewność, że nie spotkają nas niemiłe niespodzianki.

Wszyscy, którzy poznali nurkowanie nocne, podkreślają, że dostarcza ono zupełnie innych atrakcji niż nurkowanie w dzień. Silne emocje zapewnia przede wszystkim świadomość, że noc to pora drapieżników, które za dnia są mało aktywne . W otoczeniu ciemności i wszechogarniającej ciszy wiedza ta znacząco podnosi stan adrenaliny. Dodatkowo nurek ma możliwość bliskiego podpłynięcia i obserwowania ryb, które znajdują się w letargu. Atmosfera tajemniczości i bliskiego obcowania z podwodnymi stworzeniami sprawiają, że nurkowanie nocne to niezapomniane przeżycie.

Dodaj komentarz