Niezbędnik kierowcy – akcesoria samochodowe

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Każdy kierowca dbający o swój samochód posiada swój „niezbędnik”. Oprócz wyposażenia obowiązkowego, w które skład wchodzą takie przedmioty jak gaśnica czy trójkąt ostrzegawczy, właściciel powinien także posiadać swoje akcesoria samochodowe, które sprawiają, że podróżuje się wygodnie i komfortowo.

auto
Nigdy nie wiadomo, co może spotkać nas w trasie, dlatego najlepiej być przygotowanym na wszystko. Możemy tego dokonać z a pomocą stworzenia swojego, osobistego niezbędnika samochodowego.

Akcesoria rozruchowe

Jadąc w dłuższa podróż warto zaopatrzyć swoje auto w akcesoria niezbędne do rozruchu. Często w podróży wychodzi wiele sytuacji, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. W przypadku rozładowania się akumulatora warto posiadać swój własny zapas narzędzi gdzie znajdziemy bezpieczniki, klemy akumulatorowe, prostownik lub przewody rozruchowe.

Chemia warsztatowa

Niekiedy bywa tak, że poprzez długotrwałe użytkowanie samochodu i brak zachowania odpowiednich przerw w podróży, może dojść do powstania niewielkich usterek. Warto w takich sytuacjach posiadać w swoim niezbędniku różne preparaty do uszczelniania opon (np. w postaci masy), płyny do czyszczenia sprzęgła i hamulców, środki niezbędne do mycia filtrów powietrza czy różnego rodzaju kleje (np. do lusterek).

Pozostałe elementy wyposażenia

Oczywiście nie warto wybierać się w podróż nie posiadając podstawowego zapasu narzędzi czy dobrze wyposażonej apteczki. W długie wycieczki warto także pamiętać o mapie. GPS może nadawać zły sygnał, lub tracić połączenie. Mimo tak świetnie rozwiniętej technologii warto posiadać również i tradycyjne zaplecze właśnie w postaci mapy.

Przydatnym gadżetem może być również zestaw głośnomówiący. Dzięki specjalnemu przekaźnikowi można swobodnie prowadzić konwersacje trzymając obie ręce na kierownicy. Skoro mowa o telefonie, warto również sprawdzić czy spakowaliśmy ładowarkę.

Warto skompletować raz taki niezbędnik każdego kierowcy. Wybierając się w dłuższą podróż, lub posiadając taki zestaw w swoim bagażniku nie musimy obawiać się żadnych nieprzewidzianych sytuacjach na drodze.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://www.motocentrum.pl/akcesoria/akcesoria,66

Dodaj komentarz