Narty – nowe czy używane?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Wszyscy wiemy jak drogi jest profesjonalny sprzęt narciarski. Jednak czy narciarstwo naprawdę wymaga tak dużych wkładów finansowych, a szusowanie po pięknych śnieżnych krainach jest zarezerwowane jedynie dla bogatych? Okazuje się, że są pewne rozwiązania, które pozwolą nam zaoszczędzić parę złotych, które można przeznaczyć chociażby na lekcje instruktażowe.

Rozpoczynając jazdę wszyscy na pewno marzą, aby nasze narty były przede wszystkim nowe i profesjonalne. Kupując taki sprzęt będziemy mieć pewność, że jest on w idealnym stanie, przez co nie zawiedzie nas na stoku. W sklepach do wyboru jest cała masa sprzętu, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Podstawowym minusem jest oczywiście ich cena. Za profesjonalne carvingi wykonane z lekkich materiałów będziemy musieli wydać nawet kilka tysięcy. Często jednak po zakupie okazuje się, że jednak nie tego szukaliśmy i sprzęt trzeba sprzedać, niestety z dużą stratą.

Idealnym rozwiązaniem więc wydają się sklepy oferujące narty używane. Przede wszystkim znajdziemy tutaj znacznie tańszy sprzęt, nawet za kilkaset złotych, na którym także świetnie opanujemy podstawy jazdy. Należy pamiętać, że niższa cena niekoniecznie musi się równać z mniejszą frajdą z samej jazdy. Niektóre używane egzemplarze stanem utrzymania mogą konkurować z nowymi odpowiednikami. Jednak w przypadku nart używanych także istnieje ryzyko, że nie do końca się wciągniemy i pozostaniemy ze sprzętem.

Dlatego na samym początku warto się zastanowić czy w ogóle istnieje potrzeba zakupu sprzętu. Najbezpieczniejszym i zapewne najtańszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu. Dostępny tutaj sprzęt obejmuje zarówno tańsze rodzaje jak również bardziej zaawansowane odmiany. Ponadto jest on w pełni przygotowany do jazdy. Wielkim plusem takiego rozwiązania jest fakt, że nie zakupujemy sprzętu. Dzięki temu dopiero jeśli narciarstwo naprawdę nas wciągnie, możemy pomyśleć o nabyciu własnego sprzętu.

Podsumowując, jeśli tylko mamy dostęp do wypożyczalni nart, warto skorzystać z jej usług. Sprzęt przez nie oferowany nie odbiega jakością od tego ze sklepów, a poza tym takie ośrodki z reguły posiadają także szkółkę narciarską. Zaoszczędzone pieniądze będziemy za to mogli wykorzystać chociażby na podróż do białego serca Austrii, gdzie zaczniemy zdobywać szczyty.

Dodaj komentarz