Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Ofert sprzedaży mieszkań jest sporo, a na rynku pojawiają się wciąż nowe. Dzięki temu, kupujący ma czas na spokojne przejrzenie ofert i dokonanie rozważnego wyboru.

Kupowanie mieszkania nie jest łatwym zadaniem i wymaga istotnego przygotowania pochłaniając sporo czasu. Na początku należy odpowiedzieć sobie na pytanie mieszkania o jakiej powierzchni potrzebujemy oraz ile jesteśmy w stanie zapłacić za wymarzone lokum.

Mieszkanie używane czy nowe?

Większość Polaków wciąż decyduje się na kupno używanego mieszkania. Warszawa, Gdańsk czy Rzeszów – statystyki kupna różnią się w zależności od miast, ze względu aktywności inwestycyjnej deweloperów. Takie rozwiązanie ma z pewnością sporo atutów. Do zamieszkałego wcześniej mieszkania możemy się szybciej wprowadzić, gdyż nie jest już wymagane wykończenie. Mimo wszystko należy dokładnie przyjrzeć się lokum pod względem technicznym i upewnić się czy nie posiada żadnych wad.

Decydując się na zakup nowego mieszkania musimy liczyć się ze znacznie większymi kosztami lecz mamy pewność, że stan techniczny jest w dobrym stanie. Taka inwestycja jest długoterminowa dlatego wymaga odpowiedniego przygotowania i sporego nakładu czasu i pieniędzy.

Lokum pod wynajem

Ceny mieszkań w ostatnich czasach rosły w górę i jak na razie nie zapowiada się na zmiany. Proporcjonalnie – stawki za wynajem także wzrosły, co wzbudza spore zainteresowanie takim rozwiązaniem. Należy jednak taką decyzję dokładnie przemyśleć, aby w możliwie jak najszybszym czasie inwestycja zaczęła przynosić zyski. Najlepszą opcją będzie wybór ośrodków akademickich oraz lokalizacji jak najbliżej centrum miasta. Inwestowanie w mieszkania położone na obrzeżach miast jest stosunkowo tanie, ale wiąże się także z mniejszym zainteresowaniem ze strony najemcy oraz niższym czynszem.

Podsumowując – zakup mieszkania jest niezwykle ważną inwestycją i wymaga strategicznego myślenia. Wybór odpowiedniej lokalizacji powinien iść w parze ze stanem technicznym budynku, aby satysfakcja z zakupu była jak największa.

Dodaj komentarz