Mini kino domowe

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Wiele osób uwielbia oglądać filmy i marzy, aby urządzić sobie w pokoju kino domowe. Niestety znaczna cześć z nich napotyka pewne przeszkody w realizacji swojego marzenia. Może to być zarówno ograniczony budżet, jak i zbyt mała wolna powierzchnia do umieszczenia całego zestawu kina domowego z pięcioma czy siedmioma głośnikami. Rozwiązaniem dla osób borykających się z takimi problemami może być zakup „minikina”.

Profesjonalne kino domowe jest dość sporym wydatkiem dla przeciętnego Kowalskiego. Jak wiadomo dostępne są na rynku tanie zestawy, aczkolwiek zazwyczaj okazują się one wyprodukowane przez mało znane firmy i ich jakość i trwałość stawiana jest pod znakiem zapytania. Pełne zestawy dobrego kina domowego dostępne w sklepach rzadko kiedy schodzą poniżej kwoty 2 tysięcy złotych, zaś górna kwota może wynosić powyżej 5 tysięcy złotych. Drugim powodem, który uniemożliwia dokonanie takiego zakupu może być brak wystarczającej przestrzeni do ustawienia naszego nowego zestawu. Dla takich osób stworzono tzw. zestawy combo na DVD, projektor, wzmacniacz oraz kolumny, które zostały umieszczone w jednej obudowie. Gwarantują one wysoką jakość dźwięku dookólnego. W tych zestawach zamiast standardowych pięciu głośników znajdziemy dwa głośniki oraz subwoofer, który odpowiada za emisję niskich tonów.

Takie zestawy są dobrą propozycją dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup profesjonalnego zestawu kina domowego z głośnikami. Mimo niskiej ceny nie trzeba rezygnować z funkcji dźwięku przestrzennego, które potrafią zapewnić zestawy combo. W dodatku takie rozwiązanie nie wymaga zbyt wiele wolnej przestrzeni do ustawienia.

Dodaj komentarz