Metalowe elementy dekoracyjne do wnętrza domu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 4,00 / 5)
Loading...

Metal jako element dekoracyjny we wnętrzach domu jest wykorzystywany już od dawna. Mogą to być balustrady przy schodach o oryginalnych poręczach, meble o fantazyjnej konstrukcji, stojaki, ramy przy lustrze, a nawet rzeźby, figurki i różnego rodzaju reprodukcje.

Za najbardziej dekoracyjny element uchodzi zazwyczaj balustrada montowana przy schodach, która wyróżnia się we wnętrzu pomieszczenia ze względu na swe rozmiary. Duża ilość elementów tworzących jej konstrukcję pozwala na zastosowanie bardzo różnorodnych i urozmaiconych form, które sprawią, że całość będzie wyglądała naprawdę efektownie. Taka balustrada jest zazwyczaj podstawowym elementem dekoracyjnym, wyróżniających się na tle wnętrza o raczej stonowanej aranżacji. Można jednak zastosować ozdobną konstrukcję balustrady, która będzie wyglądała elegancko, a jednocześnie zaakcentuje wystrój pomieszczenia.

Innym rodzajem dekoracji są meble wykonane metodą kowalstwa artystycznego, które pozwalają stworzyć konstrukcje nigdzie wcześniej nie spotykane, a tym samym urządzić pomieszczenie w sposób wyjątkowo oryginalny. Meble wykonane z metalu doskonale sprawdzają się w sypialni, gdzie duża metalowa rama łóżka może być wykonana w oparciu o różne wzory, jak na przykład roślinne. Do tego wspaniale prezentują się meble oparte o te same motywy, stolik nocny czy lustro w ciekawie wykonanej ramie.

Na półkach lub ścianach mogą znajdować się specjalne zamówione świeczniki czy lampki nocne, częściowo kute ręcznie, a częściowo odlewane. Figurki i rzeźby również uatrakcyjniają pomieszczenie. Metodą kowalstwa artystycznego można również wykonać na specjalne zamówienie karnisz przypominający wijącą się gałąź z wiszącymi listami, zaś na ścianach można powiesić ozdobne kwietniki. Niektóre pracownie oferują reprodukcje obrazów i grafik ręcznie grawerowane na blachach mosiężnych.

Dodaj komentarz