Meble do przedpokoju – jak w małym pomieszczeniu połączyć estetykę i funkcjonalność?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Przedpokój jest tym pomieszczeniem, o którego wystrój zwykle dbamy najmniej. Jako miejsce o czysto funkcjonalnym przeznaczeniu, zwykle wyposażane jest w przypadkowe meble, tworząc w rzeczywistości rodzaj składziku na niechciane przedmioty. Tymczasem przedpokój, będąc zwykle pierwszym pomieszczeniem do którego wkracza osoba przekraczająca próg domu lub mieszkania, stanowi wizytówkę gospodarza, decydując o pierwszym wrażeniu odwiedzających go gości.

Każdy mebel z innego kompletu

Jedną z ciekawszych rad dla osób zastanawiających się nas sposobem urządzenia własnego przedpokoju jest propozycja wysuwana przez wielu dekoratorów wnętrz, aby nie decydować się na cały, gotowy zestaw mebli, leczy by każdy element wystroju dobrać indywidualnie. Wśród elementów tych najważniejszymi będą:

  • szafa,
  • wieszak,
  • lustro,
  • konsola,
  • szafka na buty,
  • siedzisko.

furniture-382154_1920

Szafa gotowa lub na wymiar

Szafa w przedpokoju jest ważnym i bardzo praktycznym meblem, którym warto wypełnić wnękę lub po prostu ustawić w rogu pomieszczenia. W przypadku szafy mającej znajdować się we wnęce, warto jest postawić na szafę wykonywaną na wymiar. Najlepszym rozwiązaniem jest szafa o prostych podziałach i pozbawiona uchwytów, dzięki czemu mebel wizualnie doskonale wtopi się w tło ściany.

Wieszak na wierzchnie okrycia

Ustawienie w przedpokoju szafy nie wyklucza obecności w nim wieszaka na ubrania. Wieszak taki pozwala trzymać okrycia wierzchnie pod ręką, dzięki temu łatwo i szybko można je odwiesić, a następnie założyć (szczególnie ważne dla osób żyjących w nieustannym pośpiechu lub w przypadku gości wpadających na krótką wizytę).

Lustro, najlepiej duże

Lustro jest kolejnym elementem wyposażenia wnętrza, bez którego trudno wyobrazić sobie przedpokój. Powinno być jak największe, najlepiej na tyle duże, aby mogło objąć całą sylwetkę. Możliwe jest połączenie takiego lustra np. z szafą w postaci lustrzanych frontów. Rozwiązanie to zaoszczędzi nam miejsce i dodatkowych kosztów.

Elegancja w prostej formie

Choć konsola zwykle kojarzona jest z eleganckim meblem zdobiącym salon lub pokoje prywatne (np. sypialnię), w praktyce jest bardzo ciekawym pomysłem na mebel pełniący w naszym przedpokoju funkcję tak samo użyteczną, co ozdobną. Konsola taka, zestawiona z lustrem w dekoracyjnej ramie, stanie się niezwykle efektownym elementem umeblowania. Jednak warto zwrócić również uwagę na przydatność tego typu mebla w przedpokoju – blat konsoli jest doskonałym miejscem do odkładania toreb, torebek, zakupów czy chociażby kluczy.

Rozwiązanie problemu z butami

Problem z miejscem na obuwie pojawia się z czasem w każdym domu, w którym nie ma szafki na buty. Mebel taki nie zajmuje dużo miejsca, a jest w stanie pomieścić co najmniej kilka par obuwia.

Siedzisko

Wszelkie siedziska to jakże przydatny dodatek wystroju. Siedzisko w przedpokoju przydaje się podczas zmiany obuwia czy do odkładania torby z zakupami. Nie ważne, czy będzie to tapicerowana pufa, czy stylowy drewniany taboret. Liczy się funkcjonalność mebla i jego dopasowanie do pozostały elementów zdobiących pomieszczenie.

Dodaj komentarz