MAŁA CZARNA… łazienka

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Mała czarna? Czy na pewno łazienka? Tak! Klasyk wdarł się do naszego mieszkania i prezentuje się jak zwykle elegancko i gustownie. Pojawia się nie tylko na ścianach czy podłodze, nie mnie popularne są czarne umywalki, bidety i misy ustępowe.

W czarnej łazience bez wątpienia odnajdą się osoby młode i pewne siebie. W końcu ten na co dzień standardowy kolor jest niezwykle niestandardowy we wnętrzach naszych domów. Dlaczego? Ponieważ często kojarzony jest z negatywnymi emocjami. Pokażemy, że nie wszystko widziane w czarnych kolorach musi być nostalgiczne.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom do dyspozycji mamy nie tylko różnorodne formy ceramiki ale także tekstury. Płytki mogą być kwadratowe, prostokątne w formie listwy czy mozaiki. Ciekawie dzieje się także w nawierzchni. Tradycyjna gładka i lśniąca glazura nie jest już jedyną możliwością, bywa zestawiana z matową, chropowata czy wzorzystą teksturą.

Co więcej? Łączmy barwy, nikt nie mówił, że łazienka ma być tylko i wyłącznie czarna. Kolor ten świetnie współgra ze wszystkimi barwami i najlepiej prezentuje się w dużych pomieszczeniach. Aplikując go do małej łazienki musimy pamiętać, że należy go przełamać jasnym bądź żywym kolorem. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, może to być schematyczna biel, ale świetnie sprawdzi się tu także soczysta czerwień, głęboka żółć czy świeża zieleń. Kolory mogą pojawić się na dodatkach np. ręcznikach, w formie mozaiki wplecionej pomiędzy czarną glazurę, jak również na meblach.

Ważnym elementem małej czarnej łazienki będzie światło. Powinno być odpowiednio rozmieszczone oraz o różnej intensywności. Łazienka ze względu na swój charakter powinna być industrialna, a mocne światło może zniszczyć oczekiwany efekt. Jednocześnie słaba żarówka może nadać jej ponury klimat. Najlepiej sprawdzi się tutaj włącznik z regulacją naświetlenia, pozwoli nam dopasować jasność do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz