Kielce – atrakcyjne dla dzieci?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Kielce to malownicze miasto leżące w Górach świętokrzyskich. Jest atrakcyjnie nie tylko dla dorosłych turystów, ale i dla dzieci. Oprócz czarujących widoków, szlaków oraz ścieżek, znajdują się tam również miejsca, które są w stanie pochłonąć całą uwagę małych turystów. W jaki sposób? Przekonajmy się…


Bajkoland

Stanowi największą atrakcję dla maluchów goszczących w Kielcach. Jest to utworzony w 2000 roku ogromny plac zabaw. Jego nowoczesne atrakcje potrafią oczarować nawet najbardziej wymagające pociechy. Znajduje się tam m.in. gigantyczny suchy basen, z tysiącami kolorowych piłeczek, wielka zjeżdżalnia, małpi gaj, różnego rodzaju trampoliny oraz karuzele. Jednak to nie wszystkie ciekawe miejsca w Bajkolandzie. Wśród jego atrakcji istnieje możliwość przejażdżki na kolejce elektrycznej, rowerkach czterokołowych, a także strzelanie kulkami z armatek. Warto dodać, iż nie tylko maluchy znajdują tam miejsca dla siebie, z odwiedzin na tym placu zabaw, będzie zadowolony każdy dorosły, który lubi bilard, cybergaja czy tenis stołowy.

trawa-zielona-zwierząt_14830254Egzotarium

To interesujące miejsce znajduje się w „Parku Stadion”. Każdy mały odkrywca może odnaleźć tam niespotykane na co dzień żywe gady, z których większość, w normalnych warunkach, żyje w Afryce, Azji, Australii czy Ameryce. Pośród tych zwierząt znajdują się okazy takie jak kameleony, warany, pytony, agamy czy boa dusiciele. Oprócz wymienionych stworzeń, możemy odnaleźć tam również kilka gatunków, które zagrożone są wyginięciem, np. pyton cejloński czy żółw stepowy.  Obecność tych niezwykłych stworzeń oraz bardzo specyficzny klimat tego miejsca są gwarancją niezapomnianych i fantastycznych przeżyć.

Muzeum zabawek

Kieleckie Muzeum Zabawek i Zabawy znajduje się w pięknym, zabytkowym budynku, co dodatkowo dodaje mu czaru. Co dzień na wieży zegarowej możemy zobaczyć świętokrzyską Babę Jagę, która potrafi przestraszyć nawet największego chojraka. Każdy ze zwiedzających może obejrzeć wiele bajkowych eksponatów, np. zgromadzone z całego świata lalki, modele samolotów oraz statków, a także zabawki, którymi bawiły się dzieci w przeszłości. Dlatego jest to nie tylko miejsce, gdzie można się dobrze bawić, ale i wiele nauczyć czy dowiedzieć o historii i to nie tylko zabawek.

Kiedy nasze pociechy będą  już zmęczone zapierającymi dech w piersiach atrakcjami, możemy udać się na solidny wypoczynek do:

Dodaj komentarz