Jednostka centralna w odkurzaczu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Odkurzacz centralny to urządzenie składające się z jednostki centralnej, rur ssących ukrytych w ścianach i pod stropami oraz gniazd ssących.

Jednostka centralna to można powiedzieć serce odkurzacza. I to na niej skupia się nasza uwaga, ze względu na kilka jej rodzajów. Bez względu na to jaką jednostkę centralną wybierzemy, to musimy  wziąć pod uwagę długość przewodu magistralnego lub powierzchnię jaką będziemy sprzątać.

Jednostka centralna cykliczna typu split. Ten typ jednostki centralnej jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodę w związku z używaniem odkurzacza centralnego. Zaletą odkurzacza centralnego jest fakt że nie musisz martwic się o zapchany worek  czy brudny filtr. Moc tego typu jednostki jest bardzo duża i pełny zbiornik nie zakłóca jej pracy.

Jednostka centralna cykloniczna kompaktowa.
Ten typ jednostki centralnej daje praktycznie 95 proc. skuteczności separacji i gwarantuje stałość podciśnienia bez względu na stopień zapełnienia zbiornika na kurz. Taki odkurzacz posiada kompaktową konstrukcje  i jest przeznaczony głównie do użytkowania w domach jednorodzinnych.
Elementem odpowiedzialnym za filtracje zassanego powietrza jest separator cykloniczny o dużej pojemności.

Dodaj komentarz