Jakie cechy powinno mieć dobre mieszkanie?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Cech idealnego mieszkania jest wiele, zależą one przede wszystkim od preferencji i potrzeb ludzi, którzy będą w nim mieszkać. Istnieje jednak pewien zespół cech, które wskazują praktycznie wszyscy ludzie. Jakie to cechy?

Lokalizacja

Atrakcyjna okolica jest cechą zdecydowanie najczęściej wspominaną przez osoby poszukujące mieszkania. Co dokładnie kryje się pod tym określeniem? Dla wielu ludzi, a w szczególności młodych małżeństw, chodzi tu o ciche i bezpieczne miejsce, gdzie dzieci mogą spokojnie spędzać swój czas. Jednocześnie ważny jest szybki dojazd do centrum miasta, dobre połączenia komunikacji miejskiej oraz bliskość sklepów szkół czy też terenów rekreacyjnych.

Rozkład mieszkania i nasłonecznienie

1132004_buildingsiteDla wielu ludzi ważny jest również rozkład mieszkania, czyli sposób w jaki jego powierzchnię podzielono na poszczególne pomieszczenia. Nowoczesne mieszkania pozbawione są tzw. pokoi przechodnich.  Z przedpokoju wchodzi się bezpośrednio do konkretnych pomieszczeń. Dodatkowo, ludzie zwracają również uwagę na to od której strony znajduje się więcej okien, jakiej są wielkości, a co za tym idzie czy mieszkanie jest dostatecznie nasłonecznione, ale również i nie przesadzone.

Liczba pięter

Wysokość budynku to również bardzo ważne zagadnienie dla każdego poszukującego idealnego mieszkania. Wiadomym jest, że im większa jest liczba pięter, tym więcej osób korzysta np. z wejścia do budynku, klatki schodowej itd. Jest to często przyczyną bałaganu lub innych trudności w utrzymywaniu estetycznego wyglądu budynku. Warto pamiętać, że winda jest koniecznością jeśli budynek ma 5 lub więcej pięter, w niższych budynkach się ich nie instaluje.

Dodaj komentarz