Jaką kuchenkę mikrofalową kupić?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Mikrofalówki goszczą w naszych domach już od ponad 40. lat. To wyjątkowe urządzenia, które pozwalają na szybkie przygotowywanie i podgrzewanie potraw. Warto dokładnie przemyśleć kupno nowej mikrofalówki, bo przecież chcielibyśmy, aby działała przez długie lata.

mikrofalaKuchenka mikrofalowa zbudowana jest z komory grzewczej oraz przeźroczystych drzwiczek, które posiadają wbudowaną siatkę. Wewnątrz mikrofalówki znajdują się mikrofale, które wprawiają cząsteczki wody w ruch – wówczas cząsteczki uderzają się o siebie, wytwarzając ciepło.

Nowoczesne kuchenki mikrofalowe dzielą się na kuchenki do zabudowy, oraz kuchenki wolnostojące. Na polskim rynku dostępnych jest wiele modeli, pochodzących od różnych producentów. Sklep goracakuchnia.pl w swojej ofercie posiada wolnostojące kuchenki mikrofalowe.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie mikrofalówki?

  • wymiary kuchenki mikrofalowej,
  • odpowiednia pojemność i rozmiar mikrofalówki – mniejsze kuchenki mikrofalowe przeznaczone są do potraw dla mniejszej ilości osób oraz do małej kuchni, zaś większe odpowiednie są do przyrządzania potraw dla większej ilości osób, a także do większej kuchni.,
  • musimy zastanowić się nad najodpowiedniejszym sposobem sterowania kuchenką mikrofalową. Istnieją trzy sposoby – mechaniczny, elektroniczny oraz z automatyką wagową,
  • należy wybrać mikrofalówkę o najodpowiedniejszej mocy (od 700 do 1000W). Mikrofale o większej mocy szybciej przygotowują potrawy, przez co zaoszczędzają energię elektryczną,
  • trzeba również zwrócić uwagę na wnętrze mikrofalówki – emaliowane, ze stali nierdzewnej lub ceramiczne,
  • najistotniejszym elementem mikrofalówki są jej funkcje. Standardowe kuchnie mikrofalowe wyposażone są w następujące funkcje: rozmrażanie, podgrzewanie, grill, crisp, pizza, termoobieg oraz gotowanie na parze.

Negatywne skutki używania mikrofalówek

Mikrofalówki mają wielu przeciwników – według nich przygotowywanie potraw w mikrofalówce negatywnie wpływa na strukturę molekularną produktów żywnościowych (L-prolina przekształca się w D-prolinę – toksynę, która negatywnie wpływ ana wątrobę, nerki raz układ nerwowy). Istnieją teorie, które twierdzą, iż spożywanie pokarmów z mikrofalówki przyczynia się do powstawania komórek rakowych w surowicy krwi.

Mikrofalówka działa negatywnie również na produkty spożywcze – obniża ich wartość odżywczą (o ok. 60%). Jednakże powyższe informacje nie zostały w stu procentach udowodnione przez naukowe badania.

Mikrofalówka jest bardzo przydatnym urządzeniem, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Na polskim rynku dostępnych jest wiele modeli i marek, więc powinniśmy dokładnie zastanowić się nad wyborem najodpowiedniejszej kuchenki mikrofalowej. Przez zakupem warto zapoznać się z aktualną ofertą mikrofalówek, dostępnych np. tutaj – http://goracakuchnia.pl/kuchenki-mikrofalowe/mikrofale-do-zabudowy/.

Dodaj komentarz