Jak zadbać o skórę tłustą?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Skóra tego typu wyróżnia się przede wszystkim szarawą barwą, tłustą powloką, a także występowaniem niedoskonałości takich jak trądzik bądź zaskórniki. Przyczyną powstawania pryszczy oraz błyszczenia się skóry jest nadmierna ilości wytwarzanego sebum przez gruczoły łojowe.

Do codziennej pielęgnacji skóry nie należy stosować kosmetyków silnie wysuszających. Jeżeli jednak ilość zaskórników i pryszczy wymaga zastosowania preparatu z alkoholem w składzie należy pamiętać o użyciu dobrego kremu nawilżającego bez zawartości tłuszczu.

Dodatkowo można nałożyć na cerę również krem matujący. Każda apteka wyposażona jest w tego typu kosmetyki co pozwoli Ci na tego typu pielęgnacje cery za niewysoką cenę, a z gwarancją dobrej jakości i skuteczności.

Jeśli chodzi o demakijaż dla tego typu cery zaleca się stosowanie płynu dwufazowego, który nie pozostawia na cerze tłustej powłoki. Do mycia twarzy warto używać żelu z granulkami peelingnującymi. Co tydzień należy pamiętać o nałożeniu sobie maseczki oczyszczającej. Kosmetyki firmy Avene pomogą Ci przy codziennej pielęgnacji. Przy skórze tłustej należy pamiętać, że nie wolno pod żadnym pozorem samemu wyciskać powstałych pryszczy, ponieważ tylko i wyłącznie pogorszy to wygląd skóry poprzez powstanie blizn potrądzikowych, należy się wybrać wówczas do kosmetyczki na specjalistyczny zabieg oczyszczający.

Wiele dziewczyn stara się ukryć niedoskonałości pod grubą warstwą makijażu jednak nie jest to najlepszy patent na pozbycie się pryszczy.

Oczywiście można użyć podkładu lekko koloryzującego, jednak zaleca się zaprzestanie używania tego typu kremów matujących.

Jeśli Twój problem z tłusta skórą i trądzikiem bądź pryszczami trwa dłuższy czas należy wybrać się do dermatologa na konsultacje.

Dodaj komentarz