Jak usuwać rysy z nadwozia?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Czy istnieją proste, skuteczne i tanie metody na usunięcie rys z nadwozia samochodu? Jakich preparatów w tym celu najlepiej używać?

green-machine-1086320-mKaroseria samochodowa narażona jest bezpośrednio na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, dlatego warto zapewnić jej odpowiednią ochronę. Odpowiednie zabezpieczenie karoserii nie powinno być wyjątkowo kosztowne, a jest w stanie zapewnić i utrzymać wyjątkowy wygląd naszego pojazdu.

Wierzchnia powłoka lakieru narażona jest na porysowania, czy też odbarwienie powstałe w wyniku ujemnych temperatur, działania śniegu, soli czy też piasku. Warto zatem odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o ochronę lakieru, aby w przyszłości uniknąć wielu niemiłych niespodzianek. Jednym z podstawowych zabiegów, które mają zapewnić ochronę lakieru jest woskowanie. Ceny mycia oraz woskowania samochodu uzależniona jest od doświadczenia oraz lokalizacji konkretnego warsztatu. Najczęściej jednak koszty oscylują w okolicach 150 złotych. Co zyskujemy po woskowaniu? Z pewnością większą wytrzymałość karoserii samochodowej oraz dodatkową ochronę.

Na rynku istnieje również wiele preparatów, które są w stanie poprawić jakość zniszczonego już lakieru. W przypadku niewielkich rys istnieje możliwość ich zakrycia za pomocą specjalnej kredki. Takie kredki nie stanowią specjalnego obciążenia dla naszej kieszeni, można je nabyć już za kilkanaście złotych. Warto rozważyć zakup specjalnej pasty polerskiej, której cena wynosi kilkadziesiąt złotych. Niekiedy zdarza się, że lakier naszego samochodu jest uszkodzony w takim stopniu, że nadaje się wyłącznie do ponownego lakierowania albo renowacji lakieru. Dobrym przykładem może tu być gradobicie, które oprócz zauważalnych rys pozostawia liczne wgniecenia. Metoda usuwania rys jest wtedy całkiem podobna, ale nieco dokładniejsza – szczegółowe informacje jak usunąć ślady gradobicia można znaleźć w serwisie AutoParto.pl.

Przed zdecydowaniem się na zabieg lakierowania warto zorientować się na ceny takiego zabiegu. Niektóre warsztaty samochodowe oferują zabieg lakierowania w takich cenach, że zdecydowanie lepiej będzie zwrócić uwagę na używane zderzaki na giełdzie części używanych. Zdarza się, że zabieg ponownego lakierowania wraz z zabezpieczeniem lakieru na okres zimowy to koszt około 1000 złotych, a ceny używanych zderzaków (http://www.autoparto.pl/nadwozie/zderzak/) mogą wynosić nawet kilka razy mniej.

Dodaj komentarz