Jak urządzić mieszkanie w stylu folk

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Moda na urządzanie wnętrz w stylu folk staje się coraz bardziej popularna. Wieś przed kilkudziesięcioma laty to doskonałe źródło inspiracji dla wielu projektantów. Jak zatem wykorzystać rękodzieło artystyczne by urządzić ciekawie mieszkanie w centrum dużego miasta aspirującego do miana metropolii?

W większości przypadków jakiekolwiek zmiany aranżacji wnętrz powinno zaczynać się od ścian i podłóg, więc i my przyjrzyjmy się im w pierwszej kolejności. Kolory ścian powinny mieć raczej spokojne barwy, unikajmy zatem wyrazistych odcieni. W sklepach dostępne są naklejki na ściany, które wyglądają jak wycinanka łowicka, być może właśnie tego potrzebujemy? Zawsze obok mogą przecież zawisnąć ręcznie malowane talerze, które tak bardzo kojarzą się nam z wiejską chatą. Podłoga w nowoczesnym mieszkaniu nie różni się zbytnio od tej, jaka występowała w domu na wsi. Obie zazwyczaj wykonane są z drewna, które różni się tylko technologią produkcji. Jeśli jednak ktoś uważa, że jego podłoga jest zbyt nowoczesna, niepasująca do nowego wystroju zawsze może ją zmienić, np. na panele imitujące styl retro. Na nich najlepiej położyć dywan w kolorowe paski lub poszukać czegoś bardziej odważnego typu kogucik na żółtym czy czerwonym tle z różnobarwnym ogonem.

Po tych modyfikacjach warto rozejrzeć się za meblami pasującymi do nowego klimatu. Wycieczka po kilku salonach meblowych z pewnością pozwoli wybrać nam ciekawą drewnianą komodę, szafę czy ławę. Jeśli jednak nie znajdziemy nic ciekawego zawsze możemy poszukać takich przedmiotów w sklepach wirtualnych. Często na aukcjach internetowych możemy nabyć oryginalne rękodzieło artystyczne kufry czy krzesła z poprzedniej epoki. Czasem wystarczy odrobina wolnego czasu by je odnowić i dać im drugie życie. W jadalni, o ile tylko dysponujemy odpowiednią ilością wolnego miejsca, ustawmy solidny, drewniany stół. To nic, jeśli prezentuje się zbyt surowo, mogą przecież ozdobić go koronki koniakowskie. Kuchnia jest miejscem gdzie także mamy duże pole do popisu. Sklepy ze sprzętem AGD oferują płyty grzejne i piekarniki elektryczne stylizowane na te przypominające stare kuchnie węglowe. Idealnie będą pasowały wiszące nad nimi warkocze cebuli.

Wszyscy, których styl folk mocno zauroczył znajdą w pobliskiej cepelii komplety filiżanek z kolorowymi, roślinnymi motywami czy sztućce łudząco podobne do tych sprzed lat. Wystarczy tylko się rozejrzeć, dzięki modzie na styl ludowy, przedmioty takie stają się coraz łatwiej dostępne.

Dodaj komentarz