Jak urządzić garderobę?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Ogromna garderoba to z pewnością marzenie większości kobiet…i nie tylko. Bez trudu możemy w niej pomieścić wszystkie ubrania i dodatki. W zależności od tego, jak duże jest nasze mieszkanie, możemy pozwolić sobie na mniejszą lub większą przestrzeń, którą zagospodarujemy jako miejsce do przechowywania ubrań. Podpowiadamy, jak zaplanować miejsce w takim pomieszczeniu.

garderoba1.  Przede wszystkim wybierzmy miejsce na garderobę. Już zaledwie 4m2 wystarczą na urządzenie garderoby! Być może w naszym mieszkaniu jest miejsce przeznaczone specjalnie na nią. Jeśli nie – musimy je wygospodarować. Oczywiście najlepiej byłoby wydzielić na nią oddzielny mały pokój, ale nie zawsze mamy aż takie możliwości. W takiej sytuacji możemy zorganizować miejsce we wnęce w przedpokoju albo w sypialni. Jej wielkość będzie zależała nie tylko od możliwości, ale i potrzeb.

2. Planowanie garderoby ułatwi nam zastanowienie się, jakie rodzaju odzieży posiadamy najwięcej. Załóżmy, że w przypadku pań będą to np. buty, czy w przypadku panów – garnitury. Ustalenie tej kwestii jest niezbędne, gdyż pozwoli nam zdecydować, jakiego rodzaju zabudowa będzie konieczna i na co należy przeznaczyć więcej miejsca. Pamiętajmy, że garderoba jest bardzo indywidualną sprawą i warto – w miarę możliwości – wykonać ją na wymiar albo skompletować samemu, zamiast kupować gotowe zestawy akcesoriów.

3. Garderoba powinna składać się z korpusu, którego głębokość powinniśmy dobrze rozważyć. Szersze i głębsze półki powinny znajdować się w jednej części, a węższe w innej – dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca. Istotne są także pozostałe części, w których przechowywać będziemy akcesoria oraz obuwie. Jeśli mamy taką możliwość – wykonajmy szafę narożną. Zmieścimy w niej więcej rzeczy, a zaoszczędzone miejsce przeznaczymy na coś innego. Zagospodarowanie narożnika zależy od naszej pomysłowości i kreatywności. Możemy także skorzystać z poradników lub usług dekoratora wnętrz lub architekta.

4. Sposobów na przechowywanie akcesoriów jest wiele. Możemy postawić na standardowe szuflady – wówczas pamiętajmy, by nie były zbyt głębokie i zbyt długie. Sklepy oferują przeróżne kosze, pojemniki czy pudełka, które pomieszczą w sobie wszystkie niezbędne dodatki. Zorganizujmy miejsce w szafie tak, aby chociaż jedną półkę wypełnić pudełkami lub pojemnikami – zaoszczędzimy przestrzeń. Wybierzmy przezroczyste, aby bez trudu znaleźć potrzebną rzecz.

5. Pamiętajmy, że rzeczy, których nie używamy a co dzień powinniśmy umieścić w innym miejscu, gdyż szkoda, aby niepotrzebnie zajmowały miejsce. To samo możemy uczynić z ubraniami sezonowymi. W zimie pochowajmy letnie sukienki, a w okresie letnim schowajmy kurtki i płaszcze. Pod sufitem zróbmy specjalne szafki lub półki przeznaczone na te rzeczy, dzięki czemu zyskasz miejsce w praktycznych miejscach.

Więcej na: www.homeinvest.pl

Dodaj komentarz