Jak prać stanik?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Kobiety często stają przed problemem jak często prać swój stanik i jak to robić by go w tym czasie go nie zniszczyć. Piorąc stanik ręcznie często nie jesteśmy w stanie sprać wszystkich zabrudzeń, natomiast powierzenie jego prania pralce może doprowadzić do deformacji w szczególności staników typu push up.

Kilka lat temu w Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania na ten temat. Zapytano grupę Brytyjek jak często piorą swój stanik? Okazało się że tylko 2 razy w miesiącu, a co dziwniejsze Brytyjki wolą kupić nowy stanik niż prać swój stary. Chcą by stanik wyglądał cały czas jak nowy, a po kilku praniach straci swój kształt. Jednak samo pranie powinno odbywać się znacznie częściej. Stanik nosimy praktycznie przez cały dzień, nasza skóra wytwarza pot, każda z nas używa balsamów dezodorantów czy samoopalaczy, pozostawiając resztki na naszej bieliźnie.

Jak prać?

Jeżeli boimy się o nasz biustonosz czy stringi, wykonywane z delikatnego materiału, możemy je oczywiście wyprać ręcznie, jednak musimy zorientować się jaka jest maksymalna temperatura prania. Najczęściej taka informacja jest zawarta na metce, bądź opakowaniu. Użycie zbyt wysokiej temperatury wody również możne doprowadzić do zniszczenia delikatnej struktury stanika. Dla kobiet, które cenią sobie wygodę oraz dla tych, które nie mają czasu na pranie ręczne producenci stworzyli specjalne kule bądź worki do prania bielizny w pralkach automatycznych. Kule o których mowa są skonstruowane z dwóch koszyczków a pomiędzy nie wkładani się stanik w taki sposób by miseczki nie uległy odkształceniu. Cały koszyczek składa się z dużych otworów dzięki czemu woda może swobodnie przepływać, a plastikowa konstrukcja chroni stanik przed uszkodzeniem.

Dodaj komentarz