Inwestycja w diamenty

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Dzisiejszy świat finansów nie opiera się jedynie na inwestowaniu w akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne czy lokaty. Alternatywą dla tych sposobów inwestowania coraz bardziej powszechną jest inwestycja w diamenty, pożądane przez niemalże wszystkie kobiet na świecie kiedyś i dziś. Na przestrzeni wieków nie zmniejszyły swojej wartości i od zawsze były uznawane za symbol bogactwa i władzy. Diamenty, coraz częściej znajdują swoich nabywców, a w przyszłości według ekspertów średnioroczny wzrost cen diamentów może sięgać nawet 10 %, dlatego ich zakup i poczekanie na wzrost ich wartości, może nam się bardzo opłacić i przynieść duży zysk.

Obliczono że w ciągu życia co najmniej pół miliarda Amerykanów i Europejczyków kupi pierścionek z brylantem. Ale jeśli chodzi o kwestię inwestowania w ten szlachetny kryształ węgla, czy nabycie go u jubilera to będzie najlepsza inwestycja dla ciebie i twoich oszczędności, gdzie wartość po nabyciu już spada dwie trzecie. Koszty jakie ponosimy przy takim zakupie, powiększone są o pensję jubilera, czynsz za powierzchnię handlową oraz podatki. Dlatego warto się zastanowić czy nie wybrać lepszej metody inwestycji. Może odpowiednie, przynoszący duży zysk byłoby stanie się posiadaczem kawałka rudy diamentowej, kryjącej być może skarb ogromnej wartości. Pytanie czy wtedy będziemy mieć szansę na samodzielny handel z kopalniami, przy nowoczesnym przemyśle, gdzie kopalnie są zwykle częścią dużych koncernów, a czasy gdy wystarczyło pojechać do Afryki i poszukać kopalni pełnych złota i diamentów bezpowrotnie minęły.

Chcąc zainwestować w diamenty można też nabyć akcje kopalni diamentów. Dzisiaj nie stanowi to już większego problemu, wystarczy kontakt z biurem maklerskim, które oferuje dostęp do rynków zagranicznych. Często ich właścicielem jest duży koncern, który nie tylko wydobywa, obrabia i transportuje diamenty, ale również jest posiadaczem firm jubilerskich. Inwestując w takie akcje nigdy nikt nie da nam pewności że zdobędziemy duże zyski, a przy tym nie poniesiemy straty, zawsze jak wszystkie inwestycje ta też wiąże się z dużym ryzykiem. Zazwyczaj takie koncerny oprócz diamentów zajmują się też często innymi surowcami, co powoduje różne wahania akcji, zysk spada a przychody maleją. Duży wpływ na to maja między innymi operacje podatkowe i niskie notowania walut. Więc posiadanie akcji kopalni to nie to samo co posiadanie woreczka diamentów w swoim sejfie.

Dużą możliwość inwestowania w diamenty daje giełda. W Antwerpii światowym centrum handlu diamentami znajdują się cztery giełdy, na których żeby zainwestować trzeba posiadać bardzo drogą licencję członkowską, która nie opłaca się przy jednorazowych transakcjach. Jeżeli więc mamy w planach tylko jednorazowy zakup to najlepiej dokonać go za pośrednictwem członka giełdy. Na giełdzie w Antwerpii można już za 3,5 tysiąca euro nabyć doskonale oszlifowany półkaratowy diament.

Dodaj komentarz