Historia rozwoju SIP Krosno

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

1Spółdzielnia SIP Krosno to firma będąca profesjonalnym producentem i projektantem stojaków reklamowych i regałów ekspozycyjnych, działająca w branży od 1950 roku. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat Spółdzielnia zyskała renomę i obecnie oferowane przez nią produkty są eksportowane do 21 europejskich państw. Jak przebiegał jej rozwój oraz jak poszerzała się jej oferta?

Historia firm

Spółdzielnia SIP Krosno została założona w 1950 roku, a inicjatorem jej powstania był Związek Inwalidów Wojennych. Bazą materialną zakładu stały się wtedy: krośnieńska restauracja i cukiernia oraz okoliczne gospodarstwo rolne. W niedługim czasie, Spółdzielnia przejęła również niewielkie zakłady rzemieślnicze.

W 1955 roku nastąpił przełom w działalności firmy. Wtedy też zakład rozpoczął rynkową produkcję  mebli, obuwia oraz odzieży. Wzrosła również liczba zatrudnionych pracowników i wartość produkcji. Do roku 1970 firma zajmowała się przede wszystkim intensywną działalnością inwestycyjną i wprowadzaniem na rynek nowych produktów.

Rozwój oferty i rozbudowa infrastruktury

W roku 1970 został uruchomiony zakład produkcyjny w Dukli, który zwiększył możliwości produkcyjne. Rozpoczęto produkcję wałów do maszyn poligraficznych, które stały się pierwszym produktem eksportowym Spółdzielni. Ponadto w tym okresie zajmowała się ona również produkcją kół zębatych do motocykli,  spinaczy do burt przyczep samochodowych oraz kłódek.

Pod koniec dekady,  w 1979 roku, oddano do użytku budynek administracyjno-produkcyjny, który z biegiem czasu odpowiednio zagospodarowano. Lata 80-te to okres kolejnych inwestycji w infrastrukturę, które korzystnie wpłynęły na komfort pracy. Otworzono m.in. Magazyn Główny i Magazyn Zbytu.

Zmiana profilu działalności

Trudny okres w funkcjonowaniu firmy nastąpił w latach 90-tych, kiedy nastąpiła transformacja polskiej gospodarki. Sposób działalności firmy musiał zostać dostosowany do nowych realiów, które ograniczyły zbyt podstawowych wyrobów Spółdzielni i uniemożliwiły wykorzystanie drzemiącego w niej potencjału. Wtedy też rozpoczęto poszukiwania innych wyrobów, które mogłaby ona produkować. Stały się nimi regały ekspozycyjno-reklamowe.

W tym okresie Spółdzielnia zainwestowała w rozwój Parku Maszynowego i modernizacje hal produkcyjnych. Te inwestycje umożliwiły tworzenie produktów bardzo dobrych jakościowo, dzięki czemu firma zyskała wielu nowych klientów.

XXI wiek

W pierwszym dziesięcioleciu XXI wiek, Spółdzielnia za priorytet wciąż stawiała dalszą modernizację swoich budynków i magazynów. Zainwestowała w zakupu wielu nowoczesnych maszyn i narzędzi, w tym m.in. krawędziarki, wycinarki czy też prasy hydraulicznej. W rezultacie, inwestycje te pozwoliła produkować towary zaawansowane technologicznie i wysokiej jakości.

Obecnie podstawową ofertę firmy  stanowią przede wszystkim:

  • stojaki podłogowe,
  • stojaki z instalacjami elektrycznymi,
  • ekspozytory wiszące,
  • stojaki lądowe,
  • standy multimedialne,
  • POS’y,
  • podajniki,
  • stojaki hakowe,
  • stojaki koszykowe,
  • stojaki półkowe.

Współcześnie Spółdzielnia wytwarza dedykowane regały i stojaki reklamowe, które reklamują oferty czołowych marek – zarówno polskich, europejskich, jak i światowych.

Szczegółowa oferta Spółdzielni dostępna jest na stronie: http://sip.krosno.pl/

Dodaj komentarz