Gwarancja na amortyzatory

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Przy zakupie amortyzatorów powinniśmy uważać na wiele rzeczy. Oczywiście najważniejszy jest wybór odpowiedniego amortyzatora, odpowiedniej marki, jak niemiecka Boge i jakości, przy odpowiedniej cenie. Także wybór rodzaju amortyzatora powinniśmy przemyśleć, rozpatrzyć wszystkie „za” i „przeciw”, czy nawet kogoś się poradzić.

amortyzator1Oczywiście po zakupie każdy amortyzator ma dołączoną gwarancję. Co to jest zapewne każdy wie, jednak nie każdy bacznie się temu przygląda, czyta warunki umowy, z czego potem wychodzą liczne nieporozumienia.

Lepiej przeczytać

Każda gwarancja ma swój regulamin, który powinno się jak najszybciej przeczytać. Mało kto to czyni, uważając, że nic złego go z zakupionym towarem nie spotka. Jednak dzieje się tak częściej niż myślimy.

Warto zauważyć, że część gwarancji nie ma jednakowego czasu ważności. Na niektóre produkty danych firm będzie ona wynosiła 12 miesięcy, a dla innych producentów 24 miesiące. Należy więc na to zwrócić uwagę. Często istnieje możliwość przedłużenia gwarancji, jednak za taką usługę trzeba oczywiście zapłacić.

Większość producentów wymienia niemalże takie same warunki gwarancji. Do najczęstszych powodów odmowy wymienia się brak zamontowania amortyzatorów w autoryzowanym warsztacie lub stacji diagnostycznej, kiedy ponownie montuje się zużyte elementy bezpośrednio współpracujące z amortyzatorem, czy po prostu amortyzator uszkodził się z winy użytkownika, np. podczas jazdy rajdowej.

Odmowa – co dalej?

Jeśli po złożeniu reklamacji przyszła nam negatywna odpowiedź, możemy dalej ubiegać swoich racji, jeśli oczywiście mamy ku temu podstawy. Często jest jednak tak, że amortyzatory ulegają uszkodzeniu z winy ich właścicieli, dlatego tak dużo jest odpowiedzi odmownych.
Można poradzić się na różnych forach internetowych, powołać rzeczoznawcę, czy odwiedzić znajomego w warsztacie samochodowym (jeśli się takiego posiada).

Jednak ważny jest sam zakup i późniejsze użytkowanie. Nieodpowiedzialne zakupy przysporzą tylko niepotrzebnych problemów. Kupujmy rozsądnie, amortyzatory z dobrą jakością, takie jak firmy Boge. Wtedy unikniemy późniejszych kłopotów.

Dodaj komentarz