Granit, marmur, trawertyn jako nieodzowne surowce w branży budowlanej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Kamienie w dzisiejszych czasach są nieodłącznym elementem dekoracji domów zarówno wewnętrznej części jak i zewnętrznej. Nic w tym dziwnego od dawna kamienie naturalne cieszą swoim naturalnym pięknem oko ludzkie. Coraz więcej znajdujemy sposobów ich zastosowania. Najpopularniejszymi kamieniami w tej branży są granit i marmur. Mniej znanymi jednak również stosowanymi surowcami są trawertyn i aglomarmur.

Powstające z granitu bądź marmuru elementy dekoracyjne bądź wykończeniowe każdego domu wyróżniają się niesamowitą wytrwałością oraz odpornością na zniszczenia i zarysowania. Najczęściej powstające produkty z kamienia naturalnego to schody, nagrobki, grobowce, blaty kuchenne, parapety, kominki, a także dekoracyjne wazony.

Najlepszymi kamieniami do produkcji płytek, posadzek bądź parapetów lub blatów są marmury i granity, gdyż to one są uważane za najwytrzymalsze i najtrwalsze kamienie. Elementy z nich powstałe dają gwarancje inwestycji na lata. Jednak nie oznacza to, że nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Do konserwacje marmuru i granitu najlepiej jest użyć wosku naturalnego , który dzięki swoim właściwościom nie zmieni naturalnej barwy kamieni. Dziś na rynku dostępne są również inne preparaty do czyszczenie i uszczelniania powierzchni kamiennej, które chronią kamień przed wsiąkaniem nadmiernej ilości wody. Jednak przy stosowaniu takich środków należy pamiętać o tym, że powierzchnia przed użyciem takiego preparatu musi być nieskazitelnie czysta, ponieważ delikatnie zanieczyszczenie będą widocznie pod przezroczysta warstwa uszczelniacza. Wówczas należy sięgnąć po środki specjalistyczne, które rozpuszczają warstwę uszczelniacza.

Dobrze zakonserwowany marmur oraz granit jest łatwy do czyszczenia i nie wymaga tak wielkiej ostrożności podczas użytkowania.

Dodaj komentarz