Gdzie najchętniej robimy zakupy?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Sklep

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Ośrodek Badania Opinii Publicznej, ponad połowa Polaków po codzienne zakupy udaje się do sklepów osiedlowych. Dlaczego właśnie tam, skoro supermarkety rosną jak grzyby po deszczu?

Sklepy osiedlowe, typu convenience (ang. wygoda) cieszą się dość sporą popularnością. Ponad połowa naszych rodaków, bo aż 54 proc. „często” lub „bardzo często” uzupełnia lodówkę w sklepach osiedlowych. Co działa na korzyść tradycyjnych sklepików?

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem zdecydowanie jest lokalizacja. Sklepiki osiedlowe, jak sama nazwa wskazuje, umiejscowione są w pobliżu naszego domu. Nie musimy niepotrzebnie tracić czas w korkach, oszczędzamy także paliwo.

Godziny otwarcia również są bardzo korzystne. Sklepy typu convenience czynne są od 6 rano do 22 bądź 23 wieczorem niezależnie od dnia tygodnia. To bardzo wygodne, ponieważ większość z nas oprócz obowiązków domowych ma także prace, pochłaniającą sporą cześć doby.

Liderem wśród sklepów osiedlowych jest sieć Żabka licząca obecnie około 2 600 sklepów na terenie całego kraju. Marka nieustannie się rozwija, by jak mówi Jacek Roszyk, prezes Zarządu Żabka Polska – „Być bliżej Ciebie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.