Gale coraz bardziej popularne

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Z roku na rok możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie galami ze statuetkami. Corocznie organizowanych jest szereg imprez, które mają na celu wręczenie statuetek osobom, które na to zasłużyły.

m_p9_affc1f32a945353572dcbdea35c8d24cNa świecie istnieje mnóstwo gali, mających na celu wręczenie statuetek – do najpopularniejszych z nich należą: Oscar, Nagroda Grammy, American Music Awards, Comet, MTV Video Music Awards, MTV Europe Music Awards oraz Bilboard Music Awards.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu kupić sobie podobną statuetkę, która z pewnością ucieszy każdego. To idealny upominek na prezent 18-nastkowy, lub prezent rocznicowy. Na Polskim rynku dostępne są np. statuetki na zamówienie w M&W Design, które możemy sami zaprojektować.

Poniżej opisane zostały najpopularniejsze nagrody wręczane w formie statuetek:

  • Oscar – jest to Nagroda Akademii Filmowej przyznawana corocznie (od 1929r.) przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Oscar uznawany jest za najbardziej prestiżową nagrodę filmową. Od 2002 roku wręczanie statuetek odbywa się w Hollywood.
    Statuetka o wadze 3,9 kg i wysokości 35cm, przedstawia rycerza, stojącego na 5-szprychowej rolce taśmy filmowej, każda szprycha symbolizuje jedną grupę: aktorów, scenarzystów, producentów, reżyserów oraz techników.
  • Nagroda Grammy – pozłacana statuetka w kształcie gramofonu, przyznawana jest co roku przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji. Określana jest mianem muzycznego Oscara.
  • Viva Comet Awards – obecnie jedna z najpopularniejszych muzycznych statuetek. Pierwszy raz została przyznana w 1995 roku w Niemczech, 6 lat później na Węgrzech, zaś w 2007 pojawiła się również w Polsce.
  • MTV Europe Music Awards – przyznawana jest od 1994r. przez MTV Europe. Gala wręczenia odbywa się co roku w różnych krajach Europy.
  • Fryderyk – Polska nagroda przyznawana od roku 1995 przez Akademię Fonograficzną, w której skład wchodzi kilkaset artystów oraz dziennikarzy muzycznych.

Również w Polsce gale są coraz bardziej popularne i powszechniejsze. Istnieje wiele muzycznych imprez (m.in Fryderyki, Yachy, Eska Music Awards, Superjedynki, Viva Comet, Bursztynowy Słowik, Nagroda im. Anny Jantar a także Złoty Bączek), które mają na celu wręczenie statuetki twórcom muzyki, autorom tekstów, piosenkarzom a także zespołom muzycznym.

Naprzeciw wszystkim zwolennikom statuetek wychodzi firma M&W Design, która zajmuje się wykonywaniem statuetek okolicznościowych m.in. http://miwdesign.pl/oferta/trofea-sportowe/.

Dodaj komentarz