Esthetic Dental Clinic

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...
Dodano dnia: 3/03/2020
W kategorii: Stomatologia
Miasto: Toruń

Leczenie kanałowe jako jedno z najbardziej skomplikowanych zabiegów w stomatologii, wymaga odpowiedniego sprzętu oraz utalentowanego chirurga szczękowego. O tym, że zwykłe leczenie zachowawcze nie pomoże, może informować trudny do zniesienia ból zęba, inna barwa, silna wrażliwość albo opuchlizna lub stan zapalny. W wypadku występowania pierwszych symptomów, powinno się bezzwłocznie zapisać się do stomatologa, by mógł określić jaki rodzaj leczenia okaże się efektywniejszy. Zwykle bywa tak, że leczenie kanałowe to ostateczna możliwość uratowania silnie zniszczonego zęba.

Lekarz endodonta, który podejmuje leczenie kanałowe, korzysta z mikroskopu, dzięki któremu zabieg jest dokładny. Dzięki użyciu mikroskopu lekarz endodonta może drobiazgowo obejrzeć nadpsutą przez bakterie miazgę zęba i ocenić, jaką część zęba powinno się wyleczyć.

W wypadku, gdy choroba jest zaawansowana, najlepiej zastanowić się nad zgłoszeniem do leczenia kanałowego. Dziurę po usuniętym zębie trzeba niezwłocznie uzupełnić, by uniknąć następnych problemów jamy ustnej. To niestety pociąga za sobą nowe koszty – przez konieczność wykonania protezy albo wstawienia implantu.

Leczenia kanałowego nie trzeba się bać, ponieważ przeprowadza się je pod efektywnym znieczuleniem miejscowym.

Dodaj komentarz