Dzień Dziecka – Spraw by był niezwykły!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

To wyjątkowy dzień. Dzieci czekają na niego prawie tak samo jak na Boże Narodzenie. Doskonale wiedzą, że rodzice postarają się i będzie on pełen atrakcji oraz niespodzianek. Co zatem zrobić, aby sprostać ich wysokim oczekiwaniom?

Rodzicu przygotuj się!

Nie powinniśmy zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Lepiej zaplanować wszystko wcześniej! Kupmy balony, udekorujmy mieszkanie, wymyślmy gry i zabawy. Jeśli dobrze przygotujemy się do tego dnia nasze pociechy z pewnością to docenią i będą bardzo zadowolone. Przygotowania do dnia dziecka rozpocznijmy zatem od ułożenia planu działania i zakupów.

Plan dnia

rodzinaMożemy rozpocząć święto naszych pociech od niezwykłego, kolorowego i oczywiście wspólnego śniadanka. Najlepiej, aby było to coś, czego dziecko jeszcze nie próbowało.

Później zaskoczmy je smakowitym deserem. To na pewno pozytywnie nastroi je na dalsze niespodzianki.

Po tak rozpoczętym dniu możemy zabrać nasze maleństwo na niezapomniany spacer z atrakcjami, np. wspomnianymi już grami i zabawami na świeżym powietrzu. Jedźmy z dzieciakami na wycieczkę rowerową, puszczajmy latawce, zbudujmy namiot lub szałas czy zabawmy się w podchody i szukanie ukrytego skarbu.

Pomysł na ciekawy prezent.

Prezentów nigdy dość! Nasze dzieciaki wiedzą to najlepiej. Jednak ruszmy głową! Musi to być coś, co nie zostanie za chwile rzucone w kąt. Zastanówmy się nad tym jaką pasje ma nasz maluch, co najbardziej lubi robić i czego nigdy nie ma dość?

Może interesuje się składaniem modeli samolotów, uwielbia układać klocki, puzzle lub malować? A starsza pociecha przesiaduje w kuchni bacznie przyglądając się gotującej mamie albo w garażu obserwując majsterkującego tatę? W takich sytuacjach możemy kupić zabawkową kuchenkę lub śrubokręty.

Dzieci często i szybko nudzą się zabawkami, właśnie dlatego bezpieczniej będzie wybrać coś związanego z jego ulubionymi zajęciami.

Inne ciekawe pomysły na prezenty możemy odnaleźć na http://toysbox.pl/klocki/
+

 

Dodaj komentarz