Drugie życie modelarstwa

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

W ostatnim czasie można zauważyć powrót tych hobby, które już kiedyś były popularne. Tak dzieje się chociażby z kolekcjonowaniem starych pocztówek czy znaczków. Ponownie modne stało się również modelarstwo, szczególnie lotnicze.

04670Zajęcie dla emerytów? Nic bardziej mylnego. Modelarstwo przeżywa swój renesans z wielu powodów. Interesują się tym nie tylko studenci kierunków technicznych, ale również małoletni projektanci. Coraz więcej rodziców dostrzega w tym hobby duży potencjał i nic w tym dziwnego: nie ma chyba bardziej rozwijającego zajęcia niż konstruowanie modeli lądowych i lotniczych.

Militaria na czasie

Bardzo modne stało się kolekcjonowanie i tworzenie modeli wojskowych, a wzrost takiego zainteresowania jest związany z tym, iż świadomość społeczeństwa na temat konfliktów zbrojnych jest coraz większa. Największe filmowe produkcje ostatnich miesięcy to właśnie te wojenne. Nic dziwnego, że w modelarstwie powraca moda na pojazdy wojskowe. Śmigłowce, helikoptery, szybowce czy czołgi to najczęściej składane modele. Mogą być sklejane, składane, wykonywane dla przyjemności lub zawodowo. Często odbywają się wystawy takich modeli, a w przypadku modelarstwa lotniczego nawet specjalne zawody.

Polska lotnictwem stoi

Jesteśmy jednym z tych krajów, które w branży lotniczej mają dużo do powiedzenia. Zawdzięczamy to świetnie wykształconym inżynierom i konstruktorom, którzy swoją pracą reprezentują nas na arenie międzynarodowych firm. Modelarstwo choć powszechnie uważane jedynie za hobby ma w tym swój duży udział. Mało które zajęcie uczy takiej cierpliwości i jednocześnie kreatywności. Składanie modeli samolotów, zwłaszcza tych wojskowych jest u nas bardzo popularne. Polska jest jednym z liderów w Europie, ponieważ to właśnie nasze projekty zajmują pierwsze miejsca na międzynarodowych zawodach i prestiżowych konkursach.

Dobry sposób na zabicie nudy

W czasach pełnych komputerów i nowoczesnych technologii warto znaleźć sobie zajęcie, które będzie poniekąd powrotem do korzeni. Modelarstwo właśnie do takich należy – to jedno z najstarszych i jednocześnie najbardziej tradycyjnych hobby, które w niesamowity sposób rozwija umiejętności manualne. Warto taką pasję zaszczepić również u najmłodszych, bo dzieci zajmujące się modelarstwem będą nie tylko wspaniale się rozwijać, ale również poprzez oglądanie poszczególnych elementów wojskowych pojazdów zaliczą dobrą lekcję historii. To zajęcie uznawane jest za jedno z najtrudniejszych hobby – mimo to warto się nim zajmować, bo mało które zajęcie uczy takiej dokładności i jednocześnie inwencji twórczej.

Artykuł powstał przy współpracy z http://revell.com.pl/modele-do-sklejania/samoloty-wojskowe/

Dodaj komentarz