Mieszkasz na terenie nieskanalizowanym? Zastanawiasz się nad budową przydomowej oczyszczalni ścieków? Zobacz, dlaczego warto w nią zainwestować.
Oczyszczalnie przydomowe są tanie w eksploatacji. Opłaty za użytkowanie takiej oczyszczalni ograniczają się do rachunku za energię elektryczną, którą zasilana jest pompa oraz wywozu osadu – mniej więcej raz na dwa lata. Przyznaj, że jest tego niewiele w porównaniu do regularnego opróżniania szamba.
Takie oczyszczalnie są także bezpieczne dla środowiska. Ścieki są oczyszczane w miejscu ich powstawania, w stopniu umożliwiającym odprowadzenie ich do zbiorników naturalnych, czyli gruntu lub wód powierzchniowych.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków sprawdzają się w trudnych warunkach. Dla wybudowania oczyszczalni nie jest przeszkodą wysoki poziom wód gruntowych na działce, jej położenie w górach na trudnym gruncie, czy też mała powierzchnia. Odpowiednio dobrany rodzaj oczyszczalni spełni z powodzeniem swoje funkcje.
Należy pamiętać, że wybór rodzaju przydomowej oczyszczalni ścieków zależy od przewidywanej liczby użytkowników, rodzaju gruntu na działce, poziomu wód gruntowych, wielkości działki i jej ukształtowania, możliwości odprowadzenia oczyszczonych ścieków oraz wylotu instalacji kanalizacyjnej z budynku.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.