Deweloperzy poszerzają swoje oferty

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości prezentuje się lepiej niż w latach poprzednich,  jednak jej rozwój zależny będzie od polskiej gospodarki oraz finansowych możliwości klientów. Ceny nieruchomości spadły średnio o 373 zł. za metr kwadratowy, trwa program rządowy „Rodzina na swoim”, a deweloperzy rozszerzają swoje oferty.

Sprzedaż mieszkań

Jak wynika z badań portalu nieruchomości domy.pl oraz doradztwa finansowego Opene Finance w ciągu dwóch ostatnich lat ceny mieszkań spadły średnio o 373 zł. za metr kwadratowy. Najkorzystniej wypadł Sopot, gdzie zanotowano spadek, aż o 847 zł. We Wrocławiu, Warszawie oraz Krakowie, sytuacja również jest korzystniejsza niż dwa lata temu, ceny są niższe o około 620 zł. Wyjątkiem okazał się jedynie Rzeszów, tu ceny mieszkań wzrosły o 154 zł. za m2.

Pobudzenie aktywności na rynku nieruchomości leży również w interesie kraju, w takim właśnie celu powstał program rządowy „Rodzina na swoim”. Dotyczy on młodych małżeństw i singli do 35 roku życia i polega na udzieleniu wsparcia finansowego, jakim jest spłata części należnych bankowi odsetek przez okres pierwszych ośmiu miesięcy. Niestety program wygasa wraz z końcem 2012 roku, a Rząd nie przewiduje wprowadzenia zamiennika.

Firmy deweloperskie także walczą o klientów. Przykładem jest Polnord S.A. Chcąc kupić mieszkanie możemy liczyć między innymi na Dni Otwarte organizowane najczęściej w miejscu gotowej inwestycji. Dodatkowo, potencjalni klienci mają szansę skorzystać z porady obecnych tam doradców kredytowych, którzy sprawdzą naszą zdolność kredytową oraz przedstawią propozycje banków, a biura projektantów wnętrz, pokarzą w jaki sposób można zaaranżować cztery kąty. W najbliższym czasie lider na rynku nieruchomości, Deweloper Polnord S.A. zorganizuje event tego typu w swojej najnowszej inwestycji – Sopockiej Rezydencji.

Dodaj komentarz