Czyste i zdrowe powietrze z LG Electronics

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

Klimatyzacja LG to przede wszystkim doskonała i kompleksowa filtracja zaopatrująca otoczenie w nieskazitelnie czyste i świeże powietrze nasycone jonami Plasmaster, chroniące zdrowie i zapewniające dobre samopoczucie użytkownikom.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia WHO tylko w 2000 roku liczba zgonów wywołanych przez szkodliwe mikroorganizmy w postaci bakterii, grzybów i wirusów znajdujących się w pomieszczeniach, które wywołują m.in. astmę czy różnego rodzaju choroby płuc, wyniosła aż 2 800 000! Wystarczy wymienić takie niebezpieczne mikroorganizmy, jak: Gronkowiec złocisty, Pałeczka okrężnicy, Kropidlak czarny czy nawet Wirus ptasiej grypy H5N1, by zdać sobie sprawę, jak poważny aktualnie jest to problem.

Klimatyzatory LG posiadają bogatą gamę filtrów chroniących użytkownika przed wieloma szkodliwymi substancjami. System filtracji LG i jego skuteczność została potwierdzona przez najbardziej prestiżowe na świecie instytuty badawcze. Eliminacja wirusów, alergenów i innych szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów sięga 99,9%.

Wśród filtrów stosowanych przez LG w klimatyzatorach na szczególną uwagę zasługuje na pewno filtr 3M multi-ochrona opracowany w oparciu o unikalne technologie LG oraz firmy 3M, który przechwytuje i dezynfekuje wirusy, alergeny i cząsteczki kurzu, a także filtr mikro- ochrona, skutecznie usuwający z powietrza przy pomocy ładunków elektrostatycznych szkodliwe substancje w postaci pyłków i drobin kurzu. Zapewniają one doskonałą ochroną przed wpływem szkodliwych mikroorganizmów na organizm człowieka oraz dostarczają czyste i zdrowe powietrze.

Wielofunkcyjny filtr ochronny 3M multi-ochrona usuwa aż 99,9% bakterii i 95% alergenów oraz wirusów, w tym wirusy z grupy A (H1N1). Efektywność eliminacji szkodliwych substancji przez filtr multi-ochrona została w znacznym stopniu podniesiona po zastosowaniu technologii filtracji wielowarstwowej, która zwiększa powierzchnię wyłapywania szkodliwych substancji aż 4-krotnie.

Filtr 3M mikro-ochrona wychwytuje z powietrza mikroskopijne substancje i drobnoustroje, mające ogromny wpływ na rozwój chorób górnych dróg oddechowych. Przemyślana i innowacyjna konstrukcja tego filtra umożliwia minimalne straty ciśnienia powietrza przepływającego przez urządzenie oraz pracę przy praktycznie zerowym poziomie hałasu.

Ponadto w klimatyzatorach LG występuje dodatkowo filtr wstępny, którego zadaniem jest przechwytywanie dużych cząsteczek kurzu i ich dezaktywacja. Filtr wstępny jest wyjątkowo łatwy do wyjęcia oraz ponownego zamontowania, co sprawia, że serwis klimatyzacji jest wyjątkowo łatwy i skuteczny. Filtr można szybko wyczyścić pod bieżącą wodą.

Innym ważnym elementem zapewniającym zdrowe i świeże powietrze jest jonizator Plasmaster. Dzięki ponad 2 milionom spolaryzowanych jonów umożliwia on skuteczną sterylizację powietrza na poziomie 99%. Ponadto Plasmaster, dzięki funkcji automatycznego oczyszczania, utrzymuje klimatyzator w zupełnej czystości poprzez osuszanie wymiennika ciepła oraz sprawną sterylizację jonami. W ten sposób wnętrze urządzenia jest chronione przed powstawaniem pleśni i bakterii, a w efekcie nieprzyjemnego zapachu, który mógłby przedostawać się do otoczenia.

Dodaj komentarz