Czy warto kupować używane chłodnice?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 1, średnia ocena: 5,00 / 5)
Loading...

Chłodnice samochodowe w większości aut nie należą do najtańszych auto części. Kierowcy w celu uniknięcia sporych wydatków często rozglądają się na rynku części używanych za chłodnicami wody i klimatyzacji. Czy na pewno jest to rozsądne posunięcie?

W zdecydowanej większości przypadków odradza się kupno używanych chłodnic samochodowych. Powód jest prosty – najczęściej nie mamy bladego pojęcia o historii tych podzespołów. Nie wiemy czy chłodnica pochodzi z auta powypadkowego, gnijącego czy może przez ostatnie kilka miesięcy leżała pozbawiona płynu chłodniczego pod gołym niebem narażona na działanie deszczu, wiatru i wielu innych pobocznych czynników. Ze względu na materiał z jakiego stworzone są chłodnice (aluminium) należy szczególnie uważać na chłodnice z tzw. szrotów. Wspomniane surowiec szczególnie podatny jest na działanie rdzy, która w znacznym stopniu będzie w stanie skrócić żywotność naszej chłodnicy. Korozja nie zawsze musi być widoczna z zewnątrz – może zaatakować kanały rdzenia od wewnątrz.

Co ciekawe wielu kierowców nie wie, że kupując używane chłodnice wody wcale nie zaoszczędzają majątku. Często zdarza się, że w sklepach motoryzacyjnych części te pochodzące od renomowanych producentów są o niecałe 100 złotych droższe od używanych odpowiedników. Dodając do tego okres gwarancyjny oraz znacznie dłuższy czas użytkowania, który gwarantują renomowane części zamienne niekiedy warto wydać więcej i mieć spokój na kilkanaście dodatkowych tysięcy kilometrów. Oczywiście zakup chłodnicy w ASO wraz z montażem to nieporównywalnie wyższy koszt, ale warto niekiedy odwiedzić sklep z częściami samochodowymi, który oferuje części zamienne od renomowanych producentów i porozglądać się za cenami. Jeżeli nie mamy pewności czy nasza część będzie pasowała – poradźmy się obsługi. Według kierowców takie firmy jak Nissens, NRF, Valeo oraz Quinton Hazell to godne zaufania przedsiębiorstwa oferujące najwyższej jakości części samochodowe w atrakcyjnych cenach.

1 odpowiedź na “Czy warto kupować używane chłodnice?”

  1. Łukasz pisze:

    NIGDY W ŻYCIU UŻYWANA CHŁODNICA! ! !
    Tylko nowe! Używaną chłodnicę to sam mam w samochodzie.

Dodaj komentarz