Czy warto kupić markowy zegarek?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 3, średnia ocena: 3,67 / 5)
Loading...

Decydując się na zakup zegarka warto zastanowić się czy wybrać jeden z modeli ekonomicznych, czy jednak lepiej dołożyć parę złotych i kupić zegarek renomowanej marki.

Wiele ludzi utożsami posiadanie drogiego zegarka ze szpanerstwem i materializmem. Ten osąd jest zupełnie niesłuszny. Osoby noszące markowe zegarki to indywidualiści, którzy cenią sobie atrakcyjny wygląd swoich przedmiotów, ale przede wszystkim zależy im na niezawodności i bezproblemowym działaniu czasomierza przez długie lata jego użytkowania.

Zegarki wykonane z gorszej jakości materiałów są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego ich niższa cena ich zakupu to niejednokrotnie jedynie pozorna oszczędność. Często okazuje się, że zakup markowego czasomierza, który będzie działał bez najmniejszego problemu przez wiele lat, będzie tańszy niż kupienie kilku modeli gorszej jakości.

Wydając na zegarek kilkaset złotych możemy mieć pewność niezawodności naszego zegarka. Nawet w przypadku jego uszkodzenia możemy bez większego problemu naprawić taki czasomierz w autoryzowanym serwisie danego producenta. W przypadku produktów niemarkowych, uszkodzenie kończy się zazwyczaj wyrzuceniem go do kosza.

Cena oryginalnego zegarka jest dyktowana przede wszystkim kosztami produkcji oraz zakupu podzespołów, z których jest on zbudowany. Nie bez powodu wiele firm uznawanych jest za sprawdzone i niezawodne. Firmy takie jak Timex, Rolex czy Omega zapracowały na swoją pozycję profesjonalizmem wykonania i wieloletnim doświadczeniem. Na naszych bazarach można spotkać wiele osób oferujących zegarki tych producentów. Są to zazwyczaj jedynie tandetne podróbki nie mające nic wspólnego z marką, która widnieje na ich tarczy.

W pracowniach zegarmistrzowskich można czasami natknąć się na repliki zegarków. Nie są to żadne podróbki. Ich cechą charakterystyczną jest to, że producent nie oszukuje sowich klientów – od razu informuje ich, że sprzedawany model to replika. Drugą, równie ważną rzeczą są materiały, z których te zegarki są wykonane. Podróbki wytwarza się z najtańszych surowców. Repliki to natomiast pełnowartościowe zegarki, podobne do swoich pierwowzorów zarówno pod względem designu, jak również jakości wykonania.

1 odpowiedź na “Czy warto kupić markowy zegarek?”

  1. dudek pisze:

    Ja osobiście posiadam zegarek Lorus, służy mi już od wielu lat i mogę powiedzieć że OPŁACAŁO się kupić trochę droższy, ale markowy zegarek.

Dodaj komentarz